Biesiadne: Gorza

Tekst piosenki

Brak wideo

Biesiadne

Teksty: 272 Tłumaczenia: 1 Wideo: 154

Tekst piosenki

Biesiadne: Gorza

Pij, pij, pij! Pij, pij, pij!Gorzałeczko, droga moja,Oj, nie zmogłem ciebie wczoraj!Do południa miałem kaca,Teraz znów do ciebie wracam.Gorzałeczko, choć masz wady,To bez ciebie nie da rady.Zamiast czasem dać na tacę -Tracę forsę, zdrowie tracę.Gorzałeczko, moja miła,Drzemie w tobie dziwna siła.Gdy poczuje cię dziewuszkaSama ciągnie mnie do łóżka.Gorzałeczko, jak ja lubięRaz na tydzień mieć de w czubie.Człowiek wtedy nie pamiętaKogo ma za prezydenta.--------------------------------------------------------------------------------Wersja oryginalnaGorzołeczko, siostro moja,Nie piłem cię jak od wczoraj.Miołem przecie wczoraj kaca,Dziś się z tobą zaś kamratam.Kieliszeczku mój kochany,Przewracołeś chłopy, pany.Przewracołeś i mnie nieroz,Kieliszeczku jo cię teraz.Gorzałeczko ukochana,Co z żebraka robisz pana,Co byś ludzi nie gubiła,Pić cię muszę, moja miła.Gdybyś nie był orzydlokiem,Miołbyś domek nad potokiem,Jod byś flaczki z czornom kawą,A dziś musisz spać pod ławą.Gorzałeczko, ty skurcyjo,Biedny jest, kto ciebie pijo.Byś nie stoła mi na zdradzie,W brzuch cię wleję, wstrętny gadzie.Gorzałeczko, żytko moje,Co jest twoje, to jest moje.Choćbyś coraz droższa była,Pić de będę moja miła.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Biesiadne: Gorza

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Biesiadne: Gorza

Skomentuj tekst

Biesiadne: Gorza

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Post Dawid Podsiadło
  „Czy ona z nim spała Czy było bara-bara Wielce ciekawi mnie Post Czy staję na zakazach Czy płaci każdy mandat Na pewno nie Post Czy płaci alimenty Kupuje im prezenty Nie wydaje mi się Po”
 • Jest tylko teraz (Męskie Granie Orkiestra 2022) Bedoes, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni
  „W moich oczach strach jak w twoich Wiem, że się boisz więc mnie złap za dłoń i Rozświetlimy noc i niech blask nas chroni Bo nam nie brak serca, nawet gdy brak naboi Słuchaj Nie ma co się bać! ”
 • Wyglądasz Idealnie SKOLIM
  „Dla mnie Zatańczysz teraz dla mnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Oj tak ładnie Ładnie Bujaj się tak ładnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Hej, piękna kręć d”
 • Krystyna Ralph Kaminski
  „Halina ma orzech i orzech wciąż grabi Malina ma pierwsza, a babcia wrześniowe Pod ziemią mieszkają Diana i Suzy a kot do kichania Znów mnie doprowadza Helenka z Marzenką znów grilla rozpala Wuj”
 • In Corpore Sano (Serbia - Eurowizja 2022) Konstrakta
  „Onas eroproc ni somrefne snem Koja li je tajna zdrave kose Megan Markl? Koja li je tajna? Koja li je tajna zdrave kose Megan Markl? Koja li je tajna? (Koja li je tajna?) Mislim da u pitanju je ”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Gorza - Biesiadne, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Gorza - Biesiadne. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Biesiadne.