Biesiadne: Weso

Tekst piosenki

Brak wideo

Biesiadne

Teksty: 272 Tłumaczenia: 1 Wideo: 154

Tekst piosenki

Biesiadne: Weso

Wesoło, bracia, wesoło!Pochwyćcie za te puchary.Dzban pełny. Usiądźcie w koło,Miłości palcie ofiary.Miłość śpiewanie i winoSą życia rozkoszą jedyną.Miłością cały świat płonię,Miłość jest szczęściem, choć płocha.Największy mocarz na tronie,Jest nędzny, kiedy nie kocha.Pochwyćcie potężne szklanki,Niech żyją nasze bogdanki!Śpiewania słodka potęga,Zdradliwe zgryzoty płoszy,Śpiewanie do serca sięga,Jest źródłem wszelkiej rozkoszy.Pochwyćcie potężne czary,Niech żyje Orfeusz stary.Wszak wino jest niebios darem,Nic zdrowia nie krzewi dzielniej;Bogowie żyją nektarem,Dlatego są nieśmiertelni.Chwytajmy potężne dzbanyNiech żyje Bachus rumiany.Kto kocha, śpiewa i pije -Bratnie podajmy mu dłonie;Kto bez tych rozkoszy żyje -Nie godzien być w naszym gronie!Miłość, śpiewanie i wino,Są życia rozkoszą jedyną.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Biesiadne: Weso

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Biesiadne: Weso

Skomentuj tekst

Biesiadne: Weso

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • najlepszy dzień w moim życiu Sanah
  „mam dziś dwadzieścia pięć lat połowę czekałam na najlepszy dzień w moim życiu miał mieć nieskończony smak a on przefrunął jak ptak i tak odleciał w ukryciu tęsknię za śmiechem w te dn”
 • <​/3 (złamane serce) Mata
  „Złamane serce na pół Teraz po jednej części mam dla dwóch suk Posklejasz je, rozklei się i tak Za parę lat może ukradniesz mi je znów Ale już nigdy całego, wbiłaś mi szpilkę w całego Muszę iść ”
 • Piękni ludzie Sobel
  „Nie chcę tego ująć źle, eee-ee-ee Ale wydawało się, że jesteś zjeb Choć wcale tak nie jest, może lekki odklejeniec Sory za niezbyt piękne wyrażenie, jebie mnie zakłamane przebarwienie Piękni lud”
 • Laura Daria Zawiałow
  „Patrz Zasłaniam oczy W dłonie chowam twarz Mam na szyi pętlę Pod palcami strach Mów No dalej wieszaj na mnie pusty płacz Dobij mnie ostatnim tchnieniem Jak niemy wrzask Nie przyglądasz Obo”
 • Cicha noc Kolędy
  „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka Święta Czuwa sama uśmiechnięta Nad dzieciątka snem , Nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie ”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Weso - Biesiadne, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Weso - Biesiadne. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Biesiadne.