Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Szczęśliwi, nie szukamy Boga.Dla nas jest tylko udziałowcemKantoru, który prosperuje;Niech chroni nasze drzwi i oknaOd dżumy i religi obcej,Co każdy zysk zdewaluuje.A będzie miał na swoją chwałęFundusze reprezentacyjne;Pasterze Jego będą syci.Niech nam wybaczy grzechy małe,Za wielkie niechaj skruchę przyjmie,Bośmy bankierzy,Bośmy bankierzy,Bośmy bankierzy, a nie mnisi.W skrzyniach mamy skarpety,A w skarpetach monetyCo się mnożą w monetach oczu.Serce kusi ochotaBy skorzystać ze złota,Lecz niech toczy się, niech innych toczy,niech innych toczy...Jesteśmy wszak pośrednikamiMiędzy zamiarem, a stworzeniem,Umożliwiamy czyn podjęty;Nie dziw, że się zabezpieczamyBo czym że jest doczesne mienie,Jak nie nadzieją na procenty?On nas rozumie - Bogacz BiałyInwestujący stale w niebyt -Kapitał w imię wyższej racji;Ładnie by księgi wyglądałyGdybyśmy chcieli ściągnąć kredytOd Jego dzieła pankreacji...On bankrutem jest boskim.Nie posiada ni wioski,Z której mógłby się czysto wyliczyć.Ale Jego agenciWiedzą jak się świat kręciI jak wszystko zapłacić - niczym.Oby na zawsze miejsce znaleźćPomiędzy wiarą a rozumem,Między ideą a towarem;Bezpieczne to nie bywa wcaleW interes włożyć myśl i dumę,By zamiast zysku - ponieść karę.Dlatego mamy dwa oblicza:Metali chłód, krwi żywej trwogę,(Chaosu Jego weksle - w skrzyni).I to jest cała tajemnica:Szczęśliwi - nie szukamy Boga,Lecz wiemy, co On nam jest winien.Już Go mamy ! Sakralny,Ale niewypłacalny!Kryzys pożarł gwarancję i sumę!A On zsyła aniołaI śmiertelny pot z czołaWycieramy, jak błędny rachunek...
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Solo (piosenka na Eurowizja 2023) BLANKA (PL)
  „Baby, it’s kind of crazy how else to phrase it with you I lost’ve my senses Baby, what happened to ya? I thought I knew ya But now it’s time to face it Ya hot and cold, high and you’re l”
 • Cafe De Paris Dawid Kwiatkowski
  „Gdzie moje oczy masz Daj bo wychodzę Ktoś inny będzie je miał Plecakiem zmieniam kadr Na jednej nodze Czy ktoś postawi mi plac Gdyby świat zawrócił Nie dałbym się na manowce pchać Tour de Fr”
 • Szachy KUBAŃCZYK
  „Zwrotka 1: To jest niewiarygodne, tak jak zeznania w sądzie. Mój pseudonim w Polsce synonimem słowa progress. Dwadzieścia siedem lat, kilka baniek na koncie, twoja forma na lato - my na lata mamy ”
 • WAP (feat. Megan Thee Stallion) Cardi B
  „I said certified freak 7 days a week Wet-ass pussy, make that pullout game weak Yeah /4x Yeah, you fuckin’ with some wet-ass pussy bring a bucket and a mop for this wet-ass pussy Give me every”
 • Mam już dość OLIWKA BRAZIL
  „Mam już dość, mam już dość Yo, wyczuję to na kilometr, alibi masz już gotowe Amiri tak pogniecione, perfumy nie pachną jak moje Może to znów paranoja, a może Cię kocham za dwoje Dlatego palę za ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • bankierzy kaczmarski
 • kaczmarski bankierzy
 • i niech się toczy kaczmarski tekst
 • jacek kaczmarski ksieza bankierzy

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Bankierzy - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Bankierzy - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.