Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 3

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Szczęśliwi, nie szukamy Boga.Dla nas jest tylko udziałowcemKantoru, który prosperuje;Niech chroni nasze drzwi i oknaOd dżumy i religi obcej,Co każdy zysk zdewaluuje.A będzie miał na swoją chwałęFundusze reprezentacyjne;Pasterze Jego będą syci.Niech nam wybaczy grzechy małe,Za wielkie niechaj skruchę przyjmie,Bośmy bankierzy,Bośmy bankierzy,Bośmy bankierzy, a nie mnisi.W skrzyniach mamy skarpety,A w skarpetach monetyCo się mnożą w monetach oczu.Serce kusi ochotaBy skorzystać ze złota,Lecz niech toczy się, niech innych toczy,niech innych toczy...Jesteśmy wszak pośrednikamiMiędzy zamiarem, a stworzeniem,Umożliwiamy czyn podjęty;Nie dziw, że się zabezpieczamyBo czym że jest doczesne mienie,Jak nie nadzieją na procenty?On nas rozumie - Bogacz BiałyInwestujący stale w niebyt -Kapitał w imię wyższej racji;Ładnie by księgi wyglądałyGdybyśmy chcieli ściągnąć kredytOd Jego dzieła pankreacji...On bankrutem jest boskim.Nie posiada ni wioski,Z której mógłby się czysto wyliczyć.Ale Jego agenciWiedzą jak się świat kręciI jak wszystko zapłacić - niczym.Oby na zawsze miejsce znaleźćPomiędzy wiarą a rozumem,Między ideą a towarem;Bezpieczne to nie bywa wcaleW interes włożyć myśl i dumę,By zamiast zysku - ponieść karę.Dlatego mamy dwa oblicza:Metali chłód, krwi żywej trwogę,(Chaosu Jego weksle - w skrzyni).I to jest cała tajemnica:Szczęśliwi - nie szukamy Boga,Lecz wiemy, co On nam jest winien.Już Go mamy ! Sakralny,Ale niewypłacalny!Kryzys pożarł gwarancję i sumę!A On zsyła aniołaI śmiertelny pot z czołaWycieramy, jak błędny rachunek...
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Iluzja SONIA
  „Patrzę na Ciebie teraz najlepiej mi jest, leżysz tu obok słyszę cichy dziecka śmiech. Iluzja znika budzę się, sama w pokoju.. Ja przeleżałam milion łez Nie chcę wracać Zastaw mnie Ty wiesz,”
 • ZNIKAM NA CHWILĘ MONA
  „6 rano a na głowie ciągle milion spraw wciąż napędza mnie wspomnieniem, tamten stary świat i nawet kiedy zasnąć chcę i otulić się wciąż muszę wejść w ten szary dzień! Wciąż nie wierze ze od życia”
 • Będę robił rap (feat. The Returners) donGuralesko
  „kto by przypuszczał ż się wydarza taki plony ze te mikrofony przekujemy w plony Że wykorzystamy te psychiki stany? Że te plany przetopimy w peeleny, a te w ziemi łany Że te przekreślone szans pozb”
 • BEAUTIFUL JAMES Placebo
  „Bring me back to life Never let me go Your troubles and your strife I saw them Take me by the hand As we cross through battlefields Nobody understands Cause there's nobody at the wheel ”
 • BIG MOMMY OLIWKA BRAZIL
  „Wchodzi Big Mommy zrobić big money twoja suka patrzy w lustro widzi kasztany twoja suka ma dużo wspólnego z fiutami dupą zasłoniłam jej fake kryształy Utwór podpisany OLIWKA BRAZIL 'BIG MOMMY'”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • bankierzy kaczmarski
 • kaczmarski bankierzy
 • i niech się toczy kaczmarski tekst
 • jacek kaczmarski ksieza bankierzy

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Bankierzy - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Bankierzy - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.