Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Szczęśliwi, nie szukamy Boga.Dla nas jest tylko udziałowcemKantoru, który prosperuje;Niech chroni nasze drzwi i oknaOd dżumy i religi obcej,Co każdy zysk zdewaluuje.A będzie miał na swoją chwałęFundusze reprezentacyjne;Pasterze Jego będą syci.Niech nam wybaczy grzechy małe,Za wielkie niechaj skruchę przyjmie,Bośmy bankierzy,Bośmy bankierzy,Bośmy bankierzy, a nie mnisi.W skrzyniach mamy skarpety,A w skarpetach monetyCo się mnożą w monetach oczu.Serce kusi ochotaBy skorzystać ze złota,Lecz niech toczy się, niech innych toczy,niech innych toczy...Jesteśmy wszak pośrednikamiMiędzy zamiarem, a stworzeniem,Umożliwiamy czyn podjęty;Nie dziw, że się zabezpieczamyBo czym że jest doczesne mienie,Jak nie nadzieją na procenty?On nas rozumie - Bogacz BiałyInwestujący stale w niebyt -Kapitał w imię wyższej racji;Ładnie by księgi wyglądałyGdybyśmy chcieli ściągnąć kredytOd Jego dzieła pankreacji...On bankrutem jest boskim.Nie posiada ni wioski,Z której mógłby się czysto wyliczyć.Ale Jego agenciWiedzą jak się świat kręciI jak wszystko zapłacić - niczym.Oby na zawsze miejsce znaleźćPomiędzy wiarą a rozumem,Między ideą a towarem;Bezpieczne to nie bywa wcaleW interes włożyć myśl i dumę,By zamiast zysku - ponieść karę.Dlatego mamy dwa oblicza:Metali chłód, krwi żywej trwogę,(Chaosu Jego weksle - w skrzyni).I to jest cała tajemnica:Szczęśliwi - nie szukamy Boga,Lecz wiemy, co On nam jest winien.Już Go mamy ! Sakralny,Ale niewypłacalny!Kryzys pożarł gwarancję i sumę!A On zsyła aniołaI śmiertelny pot z czołaWycieramy, jak błędny rachunek...
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Bankierzy

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Pierwsza miłość Genzie
  „Czułem, że muszę zagadać To nie była łatwa sprawa Naszła mnie lekka obawa Nie ma co się zastanawiać Serce mi bije za szybko Tylko piszemy, widzę cię za szybką Kiedy znajdziemy się blisko Emocje”
 • Mama (piosenka z 'Mam talent') Bartek Wasilewski
  „Bartek Wasilewski wykonał ten utwór w programie "Mam talent". Życie ma psychikę że odbiera czasem mowę twoje oczy tak piękne prawie jak karmelowe ja jestem twoim synem zawsze będę pamiętał ja”
 • I że czuje się sam - feat. Michał Szczygieł (prod. Michał Głomski) Julia Rocka
  „Znowu dzwonił do mnie w nocy i wysyłał wiadomości, których mam już dosyć. (Oooo) Nie chcę dłużej tego znosić, nigdy nie zrozumiem o co jej w sumie tak naprawdę chodzi. (Oooo) To nie trwało za dłu”
 • Chłopiec - feat. Patrycja Markowska, Sarius (prod. Zalucki) Sebastian Fabijański
  „Mamo zobacz jak twój syn już dziś nie płacze Bo jestem ponad, a błędy biorę na klatę Szukam Boga tam gdzie czeka tylko Diabeł By z dna wyciągać tych, co widzieli mój upadek Ale wstałem. Idę dalej,”
 • Och i ach Sylwia Grzeszczak
  „Siadam, bo już się zaczął film Zobaczmy go do końca dziś Nasze historie z kilku lat O czym to jest? No, powiedz sam Ten dla dorosłych świat nas zwiódł Co chwilę chciał coś mieć na już Jakąś prze”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • bankierzy kaczmarski
 • kaczmarski bankierzy
 • i niech się toczy kaczmarski tekst
 • jacek kaczmarski ksieza bankierzy

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Bankierzy - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Bankierzy - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.