Jan Kaczmarek: Nasza Europa

Tekst piosenki

Brak wideo

Jan Kaczmarek

Teksty: 11 Tłumaczenia: 0 Wideo: 1

Tekst piosenki

Jan Kaczmarek: Nasza Europa

Na tle brudnego muruKolejka smętnych zjaw:Emeryt, gruźlik, baba,W wózku wrzeszczący szkrab!I pijak niegolonyI jego chudy teść,Co tylko po piweńkoChcą bez kolejki wleźć.Nasza powszednia nędza,Wspólna, globalna wieśI ekspedientka-jędza,I wszędzie, Tczew czy Brześć,Pod biedą i niemotąPo horyzontu kresNasz polski żywioł: błoto!Tej wegetacji treść!A przecież to Europa, tak bogata,Poniklowana, złota pępek świata,Twoja i moja, nasza, wspólny, obszerny dom,Tu wszędzie jest Europa! Sil volus plait, welcome!Twarze zgorzkniałe szareI oczy, co od latChłoną cieknący z gazetWściekły, obmierzły jad!I usta, co nie znająZwykłych, życzliwych słów,Warczeniem się witająLub odwróceniem głów!A przecież to Europa, raj ludzkości,Błogosławiony obszar wspaniałości!Ojczyzna mądrych ludzi, niepospolitych snów,A tu się rano budzisz, by zobaczyć znów...Marnie rodzące pola,Usychający las.Przeklęta zła niedolaWciąż prześladuje nas!Czy dola to okrutna,Czy może zwykły pech?Strach wypatrywać jutraSmętnie, ponuro, źle!A czas do przodu leciI lata z nim trop w trop,I w interesie dzieciCzas wreszcie krzyknąć Stop!Odwagi i fantazjiNastał ostatni czas,Inaczej stepy AzjiWkrótce pochłoną nas!A przecież to Europa, tak bogataPoniklowana, złota, pępek świata!Twoja i moja, nasza, wspólny, obszerny dom,Czy dla nas ta Europa?
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jan Kaczmarek: Nasza Europa

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jan Kaczmarek: Nasza Europa

Skomentuj tekst

Jan Kaczmarek: Nasza Europa

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Droga wojownika Janusz Walczuk
  „ja wybrałem Droga wojownika po schodach w górę jak mój ziomal Michał w szkole nie interesowała mnie matematyka dziś mnie interesuje bo dziś podwajam kapitał dla drużyny gram jak kapitan w tym”
 • Internationa Mortel x Alberto
  „Ponad 4 dychy w łapie Każdy z nas goni papier Miejska dżungla, wąż pluje jadem Goryl, goryl, Mbape Mamy to w genach Kręcimy ten biznes, w chuju mam twoje obawy Utarg, bosa nie zgrywam Bo dobrze”
 • Jeździec ReTo
  „Daje buta do spodu auto rusza spod domu zapierd*ala nie ma tu jednego kuca jak szogun karmie płuca - do obu biorę bucha mam spokój wpypeir* jeśłi chcesz mi to zakłócać b o po chu? z nieba”
 • Róże i różowe tulipany Top Girls
  „Ile razy będziesz mnie po pracy różami przepraszać po co się meczysz Po co te scenki? skarbie ile można wybaczyć? zmieniałeś się już milion razy po każdym mówiłam że wracam a gdy już wróciłam”
 • BIG MOMMY OLIWKA BRAZIL
  „Wchodzi Big Mommy zrobić big money twoja suka patrzy w lustro - widzi kasztany twoja suka ma dużo wspólnego z fiutami dupą zasłoniłam jej fake kryształy nie mam czasu gadać zrób ten przelew h”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • nasza europa piosenka
 • europo nasza piosenka
 • europo nasza europo
 • a przecież to europa
 • piosenka europo nasza europo

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Nasza Europa - Jan Kaczmarek, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Nasza Europa - Jan Kaczmarek. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jan Kaczmarek.