Jim White: Bound To Forget
Tekst piosenki
Brak wideo
Tekst piosenki
Jim White: Bound To Forget
Fools wind blowing up brown bible verses. Dust storm of memory. Truck stop reverie. 3 AM in my home town, not a soul stirring around. Mr. Trucker Man, don't slow down in this little town. 'Cause I'm traveling faster than the speed of regret. What I was born knowing I was bound to forget. In the blindness of being, what I was born seeing I was just plain bound to forget. Yes, I was just plain bound to forget. Now my tank run dry two hours out of Tucson by three little crosses on the side of the highway. Still as a box full of busted watches, I settle debts with the dead and keep right on...I keep on keeping on. Pedal to the metal on the wide open highway. Criss-cross the high plains of bright-eyed solitude, I tailgate a truck-load of tabula rasa...'til my mind go clearer than the highway west of El Paso. Guess I'm traveling faster than the speed of regret. What I was born knowing I was bound to forget. In the blindness of being what I was born seeing, I was just plain bound to forget. Yes I was just plain bound to forget. Now, 24/7 in the end my friend, gotta go at God's speed, no never relent, lest the soul-sucking, sneaky-deaky, belly-aching past like a ssssnake in the grasssssssss ssssstrike and bury your assssssss. So keep your eyes on the prize on the distant horizon. Be wary of the wind and the bad moon rising. Knowing in your going, somehow, some way, that you'll out-run your shadow...yes you will, one fine day. 'Cause you're traveling faster than the speed of regret. What I was born knowing I was bound to forget. In the blindness of being what I was born seeing I was just plain bound to forget, yes I was just plain bound to forget.
Tłumaczenie piosenki
Jim White: Bound To Forget
Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Reklama
Reklama
Inne teksty wykonawcy
Jim White: Bound To Forget
-
God Was Drunk When He Made Me
- Jim White
-
King Of The Road
- Jim White
-
Hey! You Going My Way???
- Jim White
-
Love That Never Fails
- Jim White
-
Bluebird
- Jim White
Skomentuj tekst
Jim White: Bound To Forget
Pisz jako Gość
4000 znaków do wpisania
Twój komentarz może być pierwszy
Reklama
Reklama
Polecane na dziś
Teksty piosenek
-
Ushuaia
Jasiek Piwowarczyk
„Skończy się świat, nas nie ma Znikam na chwilę Wiem, że za jakiś czas Zamknę jej oczy By nie widziała, jak Jak bardzo się boję powiedzieć jej w twarz Że zbliża się koniec, że nie ma Że nie ma”
-
Życie jest jedno
SKOLIM
„Co zrobisz ze mną gdy będzie ciemno? mi wystarczy jeden czuły gest i mówię serio, życie jest jedno przecież sama dobrze wiesz jak jest no chodź chodź tu do mnie bo najlepiej jest mi tu przy”
-
Amore Mio 2 (prod. COIKY)
Boski Heniek
„Amore mio i czeka nas wycieczka już do Rio Amore mio, niech każdy śpiewa nocą tą ulicą Amore, mi amor i zapach Dior Na zawsze przy mnie bądź Jesteś, jesteś taka sztos Jesteś piękna tak jak diam”
-
Komu miałabym powiedzieć?
Bletka
„Czy ze smutku oczy mokre? W takich chwilach, jak tych, chcę Cię mieć przy sobie Dużo trudniej mi samej nosić troski Gdy się nimi dzielę z Tobą, rozkładają się na pół Kiedy posmakuję świat, czase”
-
Wracam
Jeremi Sikorski
„A wieczorami zmarnowany błądzę. Chciałbym coś poczuć, ale nie wiem co sam. Szukam i ciągle czekam na odpowiedź. Czy to miłość? A jeśli tak, to jak wygląda, powiedz. Bo na tych filmach zawsze ideal”
Reklama
Ostatnio wyszukiwane
Teksty piosenek
Wybrane
Teksty piosenek
-
LIST DO M (17.10.2045)
- KACPERCZYK
-
JAŚNIEPANIE - x TABB
- Vix.N
-
ŚRÓDMIEŚCIE POŁUDNIOWE
- KACPERCZYK
-
how could you question my love for u
- Artemas
-
El Toque
- Daddy Yankee
-
BRACIAKI DWA
- KACPERCZYK
-
POLSKI BUS
- KACPERCZYK
-
MAM TALENT - feat. Vito Bambino
- KACPERCZYK
-
KASTA - feat. STXWGN
- ReTo
-
Muszę was przeprosić (feat. Michał Szczygieł, prod. Astrowilk)
- Sarius
Reklama
Tekst piosenki Bound To Forget - Jim White, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Bound To Forget - Jim White. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jim White.
Komentarze: 0