Kabaret Elita: Polonista

Tekst piosenki

Brak wideo

Kabaret Elita

Teksty: 24 Tłumaczenia: 0 Wideo: 1

Tekst piosenki

Kabaret Elita: Polonista

Polonista to nie zawód, ale hobby, polonistą być nie życzę nikomu. Polonista po godzinach nie dorobi, choćby zabrał robotę do domu. Polonista to nie jakiś domokrążca,co odzywa się wprost ze dworu:Bardzo tadnie rozbieram zdania! Czy jest jakieś stare zdanie do rozbioru? Choćby szukał racji i pretekstu, pozostanie ciągle na uboczu. Mniej się ceni analizę tekstu, od banalnej analizy moczu. Cera blada, na spodniach laty,rozmaite braki w kondycji. Oświeceniem nie ogrzejesz sobie chaty!Pozytywizm nie poprawi twej pozycji. Poloniście sterczą chude żebra jak sztachety mizernego płotu. Jak się jeden raz u Kaśki rozebrał,to się sktadat z orzeczenia i podmiotu!A jak inny kiedyś zleciał z ławki, bo by t gapa wyjątkowa i niezguła,to zostały zeń dwie przy dawki, trzy zaimki-i... partykuła.Polonista niepoprawny romantyk nie najlepszym się cieszy mirem, aleja mu laury i akanty! Aleja mu kadzidle i mirrę! Ale ja go całuję w ramię, aleja go szanuję i cenię, a ty przed nim na kolana chamie,cały w zlocie i w volkswagenie. Bo jeżeli jestem i ty jesteś, to dlatego, ze stojący na warcie polonista znużonym gestem kartki książek wertował uparcie.Za Kaisera, za Hitlera i za cara, i za innych carów paru, i dlatego właśnie nie umieracoś ważnego, co nazywa się naród! Więc umieszczam na końcu Wiersza, ja satyryk, błazen i ladaco, zdanie proste: Kocham polonistów!Rozwinięcie zdania: Bo jest za co!
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Kabaret Elita: Polonista

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Kabaret Elita: Polonista

Skomentuj tekst

Kabaret Elita: Polonista

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Przybieżeli do Betlejem pasterze Kolędy
  „Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze. Chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi. Oddawali swe ukłony w pokorze Tobie z serca ochotneg”
 • Cicha noc Kolędy
  „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka Święta Czuwa sama uśmiechnięta Nad dzieciątka snem , Nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie ”
 • Nie miały aniołki choinki na święta Kolędy
  „1.Nie miały aniołki choinki na święta, o choince dla nich nikt tam nie pamiętał. Popatrzyły się na siebie, wywierciły dziurę w niebie ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho! 2.Złapały za czubek naj”
 • Lulajże Jezuniu Kolędy
  „Lulajże Jezuniu, moja Perełko, Lulaj ulubione me Pieścidełko. Lulajże Jezuniu, lulaj, że lulaj A ty go matulu w płaczu utulaj Zamknijże znużone płaczem powieczki, Utulże zemdlone łkaniem ustecz”
 • Bóg się rodzi, moc truchleje Kolędy
  „Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony; Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice nieskończony. Wzgardzony okryty chwałą, Śmiertelny Król nad wiekami; A Słowo Ciałem się stało ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • piosenka dla polonistki
 • piosenka o polonistach
 • piosenka o polonistce smieszne
 • kabaret elita polonista
 • Kabaret+Elita+-+Polonista

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Polonista - Kabaret Elita, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Polonista - Kabaret Elita. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Kabaret Elita.