Meshuggah: Greed
Tekst piosenki
Brak wideo
Tekst piosenki
Meshuggah: Greed
Vitalize your benevolent thoughts todayEncrust the encumbrance that encroach your brainA devastated world we'll see in tomorrow's societyCrushed by our own alternatives we've got ourselves to blameTons of death's spreading out violent solitudeWe obliterate ourselvesProcrastinated measures decrease our chance to save'cause you've always got something else in mindThe reignes rain of pollution melts our opportunitiesConjectural in their comfortable livesStupidity's separated by a wall of glassWe have to stop this immediately this fucking messTons of death's spreading out violent solitudeWe obliterate ourselvesProcrastinated measures decreases our chance to save'cause you've always got something else in mind why?Now it's time to save usNatures demiseWe can't control our accessies spreadingPollution we fumble till the endThe endThe water is filled with toxic wasteAnd the air is filled with shit to breatheSoon a dismembered world we'll seeWe are in deep shitWe have to change this worldStart to communicateWe can't go on like this noNo...and all this because of greedNow it's time to perceive our inauspicious oversightWe're leaning on death against compensationAre we so afraid to lose our welfaresocietyThat we have to sacrifice ourselves, the earthTons of death's spreading out violent solitudeWe obliterate ourselvesProcrastinated measrues decreases our chance to save'cause you've always got something else in mind why?
Tłumaczenie piosenki
Meshuggah: Greed
Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Reklama
Reklama
Inne teksty wykonawcy
Meshuggah: Greed
-
Humiliative
- Meshuggah
-
I
- Meshuggah
-
In death - is death
- Meshuggah
-
In death - is life
- Meshuggah
-
Inside what's within behind
- Meshuggah
Skomentuj tekst
Meshuggah: Greed
Pisz jako Gość
4000 znaków do wpisania
Twój komentarz może być pierwszy
Reklama
Reklama
Polecane na dziś
Teksty piosenek
-
Ushuaia
Jasiek Piwowarczyk
„Skończy się świat, nas nie ma Znikam na chwilę Wiem, że za jakiś czas Zamknę jej oczy By nie widziała, jak Jak bardzo się boję powiedzieć jej w twarz Że zbliża się koniec, że nie ma Że nie ma”
-
Życie jest jedno
SKOLIM
„Co zrobisz ze mną gdy będzie ciemno? mi wystarczy jeden czuły gest i mówię serio, życie jest jedno przecież sama dobrze wiesz jak jest no chodź chodź tu do mnie bo najlepiej jest mi tu przy”
-
Amore Mio 2 (prod. COIKY)
Boski Heniek
„Amore mio i czeka nas wycieczka już do Rio Amore mio, niech każdy śpiewa nocą tą ulicą Amore, mi amor i zapach Dior Na zawsze przy mnie bądź Jesteś, jesteś taka sztos Jesteś piękna tak jak diam”
-
Komu miałabym powiedzieć?
Bletka
„Czy ze smutku oczy mokre? W takich chwilach, jak tych, chcę Cię mieć przy sobie Dużo trudniej mi samej nosić troski Gdy się nimi dzielę z Tobą, rozkładają się na pół Kiedy posmakuję świat, czase”
-
Wracam
Jeremi Sikorski
„A wieczorami zmarnowany błądzę. Chciałbym coś poczuć, ale nie wiem co sam. Szukam i ciągle czekam na odpowiedź. Czy to miłość? A jeśli tak, to jak wygląda, powiedz. Bo na tych filmach zawsze ideal”
Reklama
Ostatnio wyszukiwane
Teksty piosenek
Wybrane
Teksty piosenek
-
Serce
- Niespotykani
-
So The Story Goes... - x The Skinner Brothers
- Ren
-
Die with a smile (po śląsku) (piosenka o gołych cycach)
- Frele
-
Remedium (Wsiąść do pociągu) - feat. Krzysztof Zalewski
- Maryla Rodowicz
-
In the City - feat. Sting
- Charly Garcia
-
Ariana G. (prod. OLEK) - feat. Kaczy Proceder
- Jongmen
-
Szpile
- Cola
-
C'est la vie
- Bobi
-
Moja krew
- Kasia Lins
-
Tylko ty
- Dżasta
Reklama
Tekst piosenki Greed - Meshuggah, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Greed - Meshuggah. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Meshuggah.
Komentarze: 0