Patriotyczne: Legiony

Tekst piosenki

Brak wideo

Patriotyczne

Teksty: 54 Tłumaczenia: 2 Wideo: 51

Tekst piosenki

Patriotyczne: Legiony

Legiony to żołnierska nuta, Legiony to straceńców los! Legiony to żołnierska buta, Legiony to ofiarny stos. My pierwsza brygada, strzelecka gromada Na stos rzuciliśmy nasz życia los, Na stos, na stos! O ileż mąk, ileż cierpienia, O ileż krwi, wylanych łez, Pomimo to nie ma zwątpienia, Dodawał sił wędrówki kres. Nie chcemy już od was uznania Ni waszych mów ni waszych łez Skończyły się dni kołatania Do waszych dusz, do waszych kies. Umieliśmy w ogień zapału Młodzieńczych wiar rozniecić skry Nieść życie swe dla ideału I swoją krew i marzeń sny. Potrafim dziś dla potomności Ostatki swych poświęcić dni. Wśród fałszów siać zew namiętności. Miazgą swych ciał, żarem swej krwi. Mówili, żeśmy stumanieni Nie wierząc w to, że chcieć to móc! Lecz trwaliśmy osamotnieni A z nami był nasz drogi wódz!
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Patriotyczne: Legiony

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
14 %
86 %

Inne teksty wykonawcy

Patriotyczne: Legiony

Skomentuj tekst

Patriotyczne: Legiony

Komentarze: 1

Sortuj

~Gość (14 stycznia 2019, 18:24)
Re: Patriotyczne - Legiony
lubie placki

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Stranger (feat. Keanu Silva, Jhn McFly - piosenka z filmu 'Kolejne 365 dni') Marissa
  „Kiss me like a stranger Come and taste my flavor You don't need no chaser Just vibe on My danger Kiss me like a stranger Come and taste my flavor You don't need no chaser Just vibe on ”
 • Ania (piosenka z filmu o Annie Przybylskiej) Andrzej Piaseczny
  „Tak się miało stać Tak być Zostać tak W słońce leć Sama wiesz Najzwyczajniej to pociąga nas Choć dzień Musi zajść Tak czy nie Czy nie, czy nie Czy nie biegniemy tam Żeby żyć, by żyć I ”
 • Nibylandia Blue Cafe
  „Chociaż na moment Pokaż mi miejsce na ziemi Gdzie nie jest tak ciemno, choć słońce Co rano wstaje jak kiedyś Bać się będę mniej Może z czasem będzie lżej Gdy poprosisz, zawsze, ja białą flagę ”
 • Krystyna Ralph Kaminski
  „Halina ma orzech i orzech wciąż grabi Malina ma pierwsza, a babcia wrześniowe Pod ziemią mieszkają Diana i Suzy a kot do kichania Znów mnie doprowadza Helenka z Marzenką znów grilla rozpala Wuj”
 • All I Have (EMO) Oskar Cyms
  „Walking away Closer to sober Something is telling me We can't be reached anymore I'm falling apart But I know that I need you I need you now It hit me like a train When nothing felt the same”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • legiony tekst
 • legiony to żołnierska nuta tekst pdf
 • Tekst piosenki legiony
 • legiony piosenka
 • legiony to tekst

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Legiony - Patriotyczne, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Legiony - Patriotyczne. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Patriotyczne.