Religijne: Nie ten bogaty

Tekst piosenki

Brak wideo

Religijne

Teksty: 650 Tłumaczenia: 2 Wideo: 370

Tekst piosenki

Religijne: Nie ten bogaty

Nie ten bogaty, co kapie od złota, ani ten, który zagarnął pół świata. Czymże jest złoto? Tylko grudką błota, są inne skarby, niech ku nim duch wzlata. Na jednej z ulic Asyża tłum ludziotacza kołem nędznego żebraka. U jednych litość, u drugich śmiech budziCóż to za człowiek, skądże nędza taka? Gruby wór szary ciało jego kryje.Powróz na biodrach, jego bose nogi.Głowa odkryta, choć żar słońca bije. Czyliż kto może być bardziej ubogi? Ale, o dziwo, ten żebrak wesoły.On nie narzeka, ani się też smuci On ciągle sobie pieśń pobożną nuci. /2xGdy ktoś nad nędzą Jego się lituje,On nań z uśmiechem zwraca oczy swoje.I mówi, że się ubogim nie czuje. Woła w zachwycie: "Bóg mój, wszystko moje."I choć sam biedny, lecz wielu wzbogaca.Tworzy zakony, zakłada klasztory. W nich kwitnie miłość, modlitwa i praca. W nich znajdzie pomoc ubogi i chory. O wielki Święty, o ziemi ozdobo!Twe imię w sercach naszych jest wyryte.Spraw, byśmy idąc w ubóstwie za Tobą znaleźli skarby Boże przeobfite.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Religijne: Nie ten bogaty

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Religijne: Nie ten bogaty

Skomentuj tekst

Religijne: Nie ten bogaty

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Post Dawid Podsiadło
  „Czy ona z nim spała Czy było bara-bara Wielce ciekawi mnie Post Czy staję na zakazach Czy płaci każdy mandat Na pewno nie Post Czy płaci alimenty Kupuje im prezenty Nie wydaje mi się Po”
 • Jest tylko teraz (Męskie Granie Orkiestra 2022) Bedoes, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni
  „W moich oczach strach jak w twoich Wiem, że się boisz więc mnie złap za dłoń i Rozświetlimy noc i niech blask nas chroni Bo nam nie brak serca, nawet gdy brak naboi Słuchaj Nie ma co się bać! ”
 • Wyglądasz Idealnie SKOLIM
  „Dla mnie Zatańczysz teraz dla mnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Oj tak ładnie Ładnie Bujaj się tak ładnie Wyglądasz idealnie Gdy tańczysz tylko dla mnie Hej, piękna kręć d”
 • Krystyna Ralph Kaminski
  „Halina ma orzech i orzech wciąż grabi Malina ma pierwsza, a babcia wrześniowe Pod ziemią mieszkają Diana i Suzy a kot do kichania Znów mnie doprowadza Helenka z Marzenką znów grilla rozpala Wuj”
 • In Corpore Sano (Serbia - Eurowizja 2022) Konstrakta
  „Onas eroproc ni somrefne snem Koja li je tajna zdrave kose Megan Markl? Koja li je tajna? Koja li je tajna zdrave kose Megan Markl? Koja li je tajna? (Koja li je tajna?) Mislim da u pitanju je ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • biedny i bogaty piosenki religijne
 • biedny zaś że jest bogaty tekst piosenki religijnej
 • nie ten bogaty
 • czymze jest zloto tylko grudka blota
 • nie ten bogaty co kapie od złota muzyka religijna

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Nie ten bogaty - Religijne, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Nie ten bogaty - Religijne. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Religijne.