T-Raperzy znad Wis: W

Tekst piosenki

Brak wideo

T-Raperzy znad Wis

Teksty: 44 Tłumaczenia: 0 Wideo: 0

Tekst piosenki

T-Raperzy znad Wis: W

Gdy o berło nie na żartyWalczyć jął Ziemowit Czwarty,Co próbował w sposób lisiSzaty męża wdziać Jadwisi,Małopolscy komesowie,Co Habsburga w jej alkowieWcześniej już nie zatwierdzili,Ziemowita przepędziliUstalając, że dziewczynaWyjdzie za mąż za Litwina,Co Jagiełło zwał się orazDuży męstwa miał iloraz.Sześćiu braci miał Jagiełło -Najważniejszy Świdrygiełło,Witold, syn Kiejstuta (stryja)Na początku mu nie sprzyjał,Gdy pod Worsklą była bitwa,W której Kutłuk natłukł Witka,Czując, że to koniec pieśniWitek z Władkiem więzy ścieśnił.W rezultacie tego krokuNie dziwota, że niepokójNiemca wzrósł - miał nóż na gardle.Nóż ten wbito pod Grunwaldem.Tamże mistrz Jungingen zginąłPchnięty w szyję rohatyną, A prócz niego padł gęsiegoKwiat rycerstwa zachodniego.I tu rzadka wpadka Władka,Co odłożył był ad actaSprawę taką by komturaDobić w twierdzy Malbork murach.Armią słabszy o połowę wygrał wszak pod Koronowem,Gdzie do szczętu zniósł KrzyżakówMimo artylerii braku.Jeśli chodzi o małżeństwo,To wykazał również męstwo,Bo choć siedem dych z okłademMiał, bez trudu dawał radęSwojej czwartej żonce Sonce(Czy to w domu czy na łące),Ta zaś mu JagiellończykaDała oraz Warneńczyka.Raz wlazł w las przy wsi Medyka,Bo posłuchać chciał słowikaI przeziębił się tak strasznie,Że z przyczyny tej zgasł właśnie.Świetnie działo się Koronie,Kiedy Władek był na tronie.Teraz skupcie się psubraty,Bo ważniejsze padną daty:Jeden, trzy, pięć, jeden - WładekRodzi się nie przez przypadek,Bo z Juliany i Olgierda.Syn to był, a nie łapserdak.Jeden, trójka, dwie dziewiątki -Złe miłego to początkiCzyli Witka krach pod Worsklą,Co go w sumie zbliżył z Polską.Jeden, cztery, dziesięć - jatkaW wykonaniu króla Władka,Co krzyżackich trupów hałdęPozostawił pod Grunwaldem.Jeden, cztery, raz, trzy - akt to,Co w Horodle powstał, nadtoWzmacniał unię z bojaramii obdarzał ich herbami.Jeden, cztery, trzy i cztery - W lesie mu przewiało plery,Stąd niedługo potem w GródkuDoszedł jego zgon do skutku.Och, ten Władek! Ten Jagiełło!To co zdziałał, z nóg nas ścięłło!I to finał dziejów na tlePocałujcie w odwłok czaplę!
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

T-Raperzy znad Wis: W

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

T-Raperzy znad Wis: W

Skomentuj tekst

T-Raperzy znad Wis: W

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Przybieżeli do Betlejem pasterze Kolędy
  „Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze. Chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi. Oddawali swe ukłony w pokorze Tobie z serca ochotneg”
 • Cicha noc Kolędy
  „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka Święta Czuwa sama uśmiechnięta Nad dzieciątka snem , Nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie ”
 • Nie miały aniołki choinki na święta Kolędy
  „1.Nie miały aniołki choinki na święta, o choince dla nich nikt tam nie pamiętał. Popatrzyły się na siebie, wywierciły dziurę w niebie ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho! 2.Złapały za czubek naj”
 • Lulajże Jezuniu Kolędy
  „Lulajże Jezuniu, moja Perełko, Lulaj ulubione me Pieścidełko. Lulajże Jezuniu, lulaj, że lulaj A ty go matulu w płaczu utulaj Zamknijże znużone płaczem powieczki, Utulże zemdlone łkaniem ustecz”
 • Bóg się rodzi, moc truchleje Kolędy
  „Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony; Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice nieskończony. Wzgardzony okryty chwałą, Śmiertelny Król nad wiekami; A Słowo Ciałem się stało ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • W lesie mu przewiało plery

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki W - T-Raperzy znad Wis, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu W - T-Raperzy znad Wis. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - T-Raperzy znad Wis.