Tekst piosenki
Do miasta jeszcze daleko
i nie najgorzej mi z tym.
Miasto podobno ma duszę,
wiem, bo duszę się w nim.
Coś we mnie jeszcze zostało
oprócz asfaltu i rdzy.
Znów coś mnie ciągnie do domu,
choć wszystko w koło już śpi.
I znów w podróży dobrze widać,
gdzie jest mój dom.
Mój dom w podróży się zaczyna,
zaczyna się
dwie myśli stąd,
dwie myśli stąd.
Trochę wstydzę się listów,
niełatwo mówić mi wprost.
A przecież tęsknię za tobą,
choć czasem zadrży mi głos.
Wiem, że czekasz, więc jadę,
byś przywitała mnie znów,
pod chmurą z waty cukrowej
na rogu tęczy i snów.
I znów w podróży dobrze widać,
gdzie jest mój dom.
Mój dom w podróży się zaczyna,
zaczyna się
dwie myśli stąd,
dwie myśli stąd.
Jestem falą, która wierzy w ląd,
ty piaskiem, który na nią czeka.
Nic się nie stanie, kiedy zniknę znów,
lecz wszystko stanie się, gdy wrócę.
I znów w podróży dobrze widać,
gdzie jest mój dom.
Mój dom w podróży się zaczyna,
zaczyna się
dwie myśli stąd.
O utworze
Kraków Street Band prezentuje piosenkę "W podróży" (premiera 8 maja 2026 r.) z płyty "Dwie myśli stąd". "'W podróży' to klip, który nagraliśmy w zeszłym roku, będąc kilka dni w intensywnej trasie koncertowej, m.in. występując na Pikniku Country w Mrągowie" - czytamy w opisie.

![Tricky w warszawskiej Progresji: "You're the best" [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MW2RT8NM755A0-C492.webp)


![BOKKA: "Przy wypuszczaniu nowego albumu zawsze jest niepewność" [WYWIAD]](https://i.iplsc.com/000MUSXDK50KULFC-C429.webp)

