Tekst piosenki
Może to tak, że skończyła się miłość?
Może to ja umiem nie grać, to już.
Może Twój urok się wytarł i minął.
Poszedłbym za Tobą, ale nie chce mi się pójść.
Lepiej już było.
Kochanie, nie łudź się, że jeszcze między nami będzie lato. Się skończyło.
Kochanie, nie łudź się, że jeszcze.
Nie pisz do mnie więcej już.
Może to ja powiedziałem za dużo?
Może to Ty nie mówiłaś mi nic.
Może to znów tylko cisza przed burzą,
a może już święty spokój dasz mi?
Siedzę sobie w parku, bo mam cień.
Mogę Cię tam spotkać z nim, ja wiem.
Każdy lubi widzieć z
bliska katastrofę.
Lepiej już było. Kochanie, nie łudź się, że jeszcze między nami będzie lato. Się skończyło.
Kochanie, nie łudź się, że jeszcze.
Nie pisz do mnie więcej już.
Fantomowy ból jak po fajkach.
Gdzieś spomiędzy słów, marna szansa.
Ptaki śmieją się z pomnikowych spraw.
Zawsze boli czuć
koniec lata.
O utworze
Krzysztof Zalewski prezentuje piosenkę "Lepiej już było" (premiera 26 lutego 2026 r.). "To słodko-gorzka piosenka o pożegnaniu z nieudaną miłością - dopowiedzenie i domknięcie opowieści rozpoczętej na albumie 'ZGŁOWY'" - czytamy."Temat słodko-gorzki, bo każdy koniec jest przecież początkiem czegoś nowego. Tę piosenkę, jak i parę innych, które trzymam dla Was w zanadrzu, pisałem i nagrywałem między koncertami trasy 'Zgłowy', można więc uznać, że stanowią one appendix do ostatniej płyty. W pracy pomagał mi (poza moim zespołem) Leon Krześniak - świetny muzyk, jeden z nowych 'nabytków' Kayaxu" - mówi Krzysztof Zalewski.

![Tricky w warszawskiej Progresji: "You're the best" [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MW2RT8NM755A0-C492.webp)


![BOKKA: "Przy wypuszczaniu nowego albumu zawsze jest niepewność" [WYWIAD]](https://i.iplsc.com/000MUSXDK50KULFC-C429.webp)

