Tekst piosenki
Widziałam, że świat pojebało właśnie.
Obcięłam włosy, no to szybko nie zaśniesz.
Deska z krótkimi dziwi, bo to feminizm.
Może na łyso skończę w tym roku i łyso mi będzie tak jak i wam.
A może wcale, bo bywa, że się nudzę, ale w modzie się stanie, by mieć wyjebane na to, co na głowie i czy się odchudzę.
O tym, co w głowie nikt nie pisze, wy nie klikacie i trafia w niszę.
Kolejna płyta, a wy mnie pytacie, co słychać? Nic.
Na jeża się zetnę jak Oki, no i grzywkę zrobię se jak Mata na TikToki.
Jakbym miała nożyczki, to jeszcze obcięłabym kawałek siebie – kawałek nogi, kawałek uda, a kawałek mózgu, nie wiem.
Co się zmieniło? Czy wszędzie widzę high protein?
Plakaty o procentach białka, ale w złotej brei.
A moje białka smakują smutkiem, wybijam oczy do góry.
Bzdury czytam z fatalnym skutkiem, a potem na hura jem skyra natural.
Świat pojebało właśnie, pojebało właśnie.
Świat pojebało właśnie, ale tak już musi być.
O co jej chodzi, że tak kocha Polskę? Pojebana.
Przecież tutaj wiele rzeczy ciągle się zabrania.
Na okładce mam golfa, to była piękna historia.
Tamci z orłami obrzucają mnie komentarzami,
a ja wiem, że tutaj mi najlepiej
i od serca te piosenki klepię.
Lubiłam Brodkę, miała numer o Warszawie, kochała się z Pragą, Berlinem, Paryżem, ale to tu czuję magię.
No i fajnie, takich wyznań było wiele.
To o co im chodzi, że mówią, że Mery dla jaj o Polsce, by robić karierę?
Na temat Eurowizji jeszcze nic nie było, no i będzie w trzeciej zwrotce, teraz czasu nie starczyło.
Świat pojebało właśnie, pojebało właśnie.
Świat pojebało właśnie, ale tak już musi być.
Nie lubię oświadczeń, tych plansz i tych postów, tych słów PR-owych smażonych jak tosty.
Więc będzie tutaj, jeśli chcesz posłuchaj: z tą Eurowizją i moim udziałem jednak skucha.
Chciałam bardzo, zgłosiłam się sama, zadzwonili, że mam przyjść na przesłuchania.
Naiwna nadzieja, że będzie muzyka – połykam jak pelikana, to znowu polityka.
W końcu poczułam pod żebrem ukłucie.
Nie po to płyta o kochaniu Polski, by iść na oplucie.
Robić za worek do słownych treningów? Za krótkie życie, a spokój w moim bingo.
Zrezygnowałam, mówię: „prezent, pasam”, ale w sumie to dlaczego ja przepraszam?
Chciałam stać na scenie w sukni jak Edyta Górniak, bo muzyka miała łączyć, a tu robią ze mnie durnia.
Alicja, trzymam za ciebie kciuki.
Jakby tego było mało, to mnie też tu pojebało.
No i super, tak jest,
Jakby tego było mało, to mnie też tu pojebało.
tak musi być
Jakby tego było mało, to mnie też tu pojebało.
i to jest w porządku
Jakby tego było mało, to mnie też tu pojebało.
O utworze
Mery Spolsky prezentuje utwór "ŚWIAT POEBAO WŁAŚNIE"."Nawinęłam do bitu No Echoes'a o tym co mnie ostatnio uwiera. Postanowiłam, że rok 2026 będzie dla mnie spontaniczny jak ten numer. W tym całym chaosie, który dzieje się na świecie muzyka mnie uspokaja" - mówi Mery Spolsky.






![Tricky w warszawskiej Progresji: "You're the best" [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MW2RT8NM755A0-C429.webp)