Tekst piosenki
Muszę ci powiedzieć,
że już nie chcę leżeć.
Mam już dosyć spania,
kołdrą przykrywania
wszystkiego, co nam się nie mieści
w zaciśniętej pięści.
W pełnych już kieszeniach,
wzorów odpuszczenia.
Nie chcę już
tu siedzieć w łóżku.
Idę stąd
i po poduszkach
uciekam, uciekam, uciekam, uciekam.
Nie czekam, nie czekam, nie czekam, nie czekam
na to, co już się nie stanie.
Niedobre, nieważne czekanie.
Lecę, biegnę, płynę, zdążam,
nie muszę nadążać
w tych odmętach mózgu,
króla bytu.
By tu
czas mnie nie jadł ciągle,
za sobą pociągnę
ciebie jeśli tylko chcesz.
Biegnę, płynę, zdążam, lecę,
już zadzieram kiecę
i zatańczę znów
na stole.
Wolę znów tak być w rozpędzie.
Młodsza już nie będę,
lecz szczęśliwsza mogę być.
Miliony neuronów potrzebują schronów,
myśli stan zapalny,
tsunami analiz totalnych
w przeludnionej głowie.
Nikt mi nie odpowie,
sedno dna za blisko.
Wolno mi czy szybko?
Nie chcę już
tu z kołdry domu
znów budować po kryjomu.
Uciekam, uciekam, uciekam, uciekam,
nie czekam, nie czekam, nie czekam, nie czekam
na to, co już się nie stanie, nie stanie.
Nieważne, niedobre czekanie!
Lecę, biegnę, płynę, zdążam,
nie muszę nadążać
w tych odmętach mózgu,
króla bytu.
By tu
czas mnie nie jadł ciągle,
za sobą pociągnę
ciebie jeśli tylko chcesz.
Biegnę, płynę, zdążam, lecę,
już zadzieram kiecę
i zatańczę znów
na stole.
Wolę znów tak być w rozpędzie.
Młodsza już nie będę,
lecz szczęśliwsza mogę być.
O utworze
Renata Przemyk prezentuje piosenkę "Biegnę" - premiera 8 marca 2026 r. "To pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu, który otwiera kolejny rozdział w jej twórczości - osobisty, skupiony i uważny.'Biegnę' można czytać jak film drogi. To opowieść o podążaniu własnym szlakiem, we własnym tempie, bez oglądania się na cudze mapy. O próbie zsynchronizowania się z rytmem ciała, myśli i natury. O momentach, w których życie przygniata intensywnością tak bardzo, że najprościej byłoby się w sobie schować - i o tym, że odpowiedzią bywa oddech" - czytamy w opisie.

![Tricky w warszawskiej Progresji: "You're the best" [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MW2RT8NM755A0-C492.webp)


![BOKKA: "Przy wypuszczaniu nowego albumu zawsze jest niepewność" [WYWIAD]](https://i.iplsc.com/000MUSXDK50KULFC-C429.webp)

