Tekst piosenki
Zakładał ciemne okulary i ludzie się go bali
dziewczyny za nim szalały gdy tak chodził na bani
scenicznym był dzikim zwierzęciem
na kacu śpiewał świetnie
dzisiaj uprzejmy jest i miły
wszyscy się tym znudzili
był taki tajemniczy i niedostępny był
dziś można na niego liczyć lecz lepiej mu szło kiedy pił
był szorstki i kolczasty
po mordzie innych bił
dziś dobrym ojcem jest lecz lepiej mu szło kiedy pił
kiedyś chodził po ciemnych barach
za kłopotami ganiał
dziś jest już prawie ascetą
nikt nie rozumie dlaczego
odjawę śpiewał bez miłości
dziś modli się z wdzięczności
brodę zgoli i włoży krawat
jeśli tak mu każe mama
był taki tajemniczy i niedostępny był
dziś można na niego liczyć lecz lepiej mu szło kiedy pił
był szorstki i kończasty
po mordzie innych bił
dziś dobrym ojcem jest leż lepiej mu szło kiedy pił
lepiej mu szło kiedy pił
O utworze
Skubas prezentuje piosenkę "Lepiej mu szło kiedy pił" - premiera odbyła się 15 kwietnia 2026 r., w Światowy Dzień Trzeźwości. "Historia tego numeru zaczęła się od jednego zdania. Kiedy Skubas pokazał grupie osób przedpremierowo nowy materiał, usłyszał złośliwą opinię: 'lepiej mu szło kiedy pił'. To właśnie z tej iskry narodził się nowy utwór. W trudnym, ciemnym okresie życia powstawały jego największe piosenki. Dziś artysta od wielu lat nie pije, żyje i tworzy inaczej. Komentarz, który mógł podłamać, stał się punktem wyjścia do napisania jednego z najbardziej szczerych utworów w jego dorobku. Pomysł, by przekuć tę złośliwość w piosenkę, podsunęła Basia Flow Adamczyk - współautorka tekstu, autorka książki 'Baśka. Łobuzerka' i tekstów takich utworów Skubasa jak 'Nie mam dla ciebie miłości', 'Diabeł' czy 'Na dystans'" - czytamy. "Kiedy usłyszałem, że lepiej mi szło, kiedy piłem, poczułem, że to zdanie jest dużo większe niż tylko złośliwa opinia o nowych piosenkach. Ono dotyka tego, jak bardzo lubimy zamykać ludzi w ich dawnych wersjach. Przez chwilę zabolało, ale potem pomyślałem, że najlepiej będzie odpowiedzieć na to po swojemu - piosenką. Ten utwór jest o wolności od cudzych oczekiwań i o zgodzie na to, żeby żyć inaczej, niż wyobrażają to sobie inni" - opowiada Skubas.




![Tricky w warszawskiej Progresji: "You're the best" [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MW2RT8NM755A0-C429.webp)

