Tekst piosenki
Stacja PKP, gwar i hałas,
Peronem snuje się dym i gaz.
Ktoś bilet zgubił, ktoś goni czas,
A ja czekam, czy ten pociąg przyjedzie raz?
Opóźnienie na tablicy, to norma, wiesz,
Ale z PKP zawsze dojedziesz, wreszcie.
PKP, PKP, to jest nasz polski styl,
Od peronu do peronu, mijamy każdy mil.
Z biletem w ręku, z nadzieją w sercu,
Przez Polskę jedziemy, to jest nasz rejs!
PKP, PKP, to jest nasz kraj,
Ktoś coś powie, ktoś coś da.
Przedział pełen, obcy ludzie obok,
Ktoś je kiełbasę, ktoś pije kompot.
Rozmowy ciche, śmiech i szept,
A za oknem Polska, lasy i rzek.
Ktoś drzemie, ktoś czyta, ktoś gra w karty,
W tym pociągu życie, to nie są żarty.
Konduktor sprawdza bilety, jak zwykle,
Dzień dobry, proszę, wszystko jest typowe.
Ale w tym wszystkim jest jakiś urok,
Ta podróż, to życie, to taki sznurek.
Od stacji do stacji, przez Polskę, przez świat,
PKP to legenda, która trwa!
PKP, PKP, to jest nasz polski styl,
Od peronu do peronu, mijamy każdy mil.
Z biletem w ręku, z nadzieją w sercu,
Przez Polskę jedziemy, to jest nasz rejs!
PKP, PKP, to jest nasz kraj,
Ktoś coś powie, ktoś coś da.






