Tekst piosenki
Miałem audi i sprzedałem, (parapa, papa)
po drodze szczęścia szukałem: (parapa, papa)
w motocyklach i kobietach,
ale wciąż cos było nie tak
to by nic nie dało - Mariusz mówił:
choćbyś lambo w gazie kupił!
szczęście masz przecież w kieszeni,
podium w kulach nic nie zmieni!
Różowe oksy mam
i czuję już ten stan,
zabawmy dzisiaj się, proszę nie hamuj mnie
Różowe oksy chcę,
codziennie nosić je,
zakładać je na nos i śpiewać całą noc!
Będę chciał to kupie dacie, (parapa, papa)
żadne najki, zwykłe lacie, (parapa, papa)
szata mnie nie zdobi bracie,
a jej pazurki na mej klacie
bierz co twoje, nic nie żałuj
każdy dzień z uśmiechem paruj
masz w kieszeni swoje proxy
więc nie ..., wkładaj oksy!
O utworze
Główną metaforą tekstu jest fakt, że nie potrzebujesz dużo, a w zasadzie masz wszystko żeby być szczęśliwym. Szukasz cały czas szczęścia na zewnątrz, a ono jest w Tobie. Przykłady mają uwypuklić pozycje narratora, który właśnie nie mając pozornie nic, ma wszystko. Chce przekazać, że wystarczy ubrać różowe okulary, które każdy z nas ma w kieszeni, bo każdy z nas ma wszystko czego potrzebuje, by być szczęśliwym. Zdobycie podium często nic nie zmienia, możesz wejść na szczyt i zorientować się, że w dalszym ciągu nie ma tam szczęścia za którym gonisz. "Szczęścia szukaj nie w monetach, szukaj go w sobie" - czytamy w opisie piosenki.






