Tekst piosenki
Miasto to dżungla, pełna sił niszczycielskich
Każdy walczy tu o swoje a wygrywa ten silniejszy
W szarym kłębie ulic, i ośrodków miejskich
Potrzebujesz dużo sprytu jeśli jesteś mniejszy
Moja przyszłość, nie jest usłana różami
Musiz zdrowy być i piękny by cię dziś gdziekolwiek chcieli
Życie jawi się, ciemnymi kolorami
Dla wszystkich pozostałych co mniej szczęścia mieli
Nawet w pełni zdrowia, nie bądź pewien swego
Wczoraj byłeś prezesem, dziś straciłeś obie nogi
No i tyle. Koniec. Życia wspaniałego
Haha, wypad kaleko! I szerokiej drogi
Poznanie na nowo, miasta świetne będzie
Bo do sklepu tu nie wjedziesz a po schodach to się czołgaj
Baw się dobrze, siedząc w kinie - w pierwszym rzędzie
A przyjaciół nagle nie ma!
Został obcych kraj
Czas powiedzieć stop, nie możemy się zgadzać
Na świat w którym nas podludzi nic dobrego już nie czeka
Los bezwzględny wszystkich równo może nagle skazać
To nie musi być wyrok, gdy zobaczysz w nas człowieka



![JIMEK / ORKIESTRA / GOŚCIE - HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU. ROZDZIAŁ III OSTATNI: Rąbek tajemnicy przed wrześniowym koncertem [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MWVZ2CM3MUFLQ-C429.webp)


