Tekst piosenki
Jestem pyłem gwiazd, dźwiękiem samotności na skraju pustych miast
Tym wspomnieniem sprzed lat, nieskończonym echem, które ciągle trwa
Powiedz mi czy znasz, to zaklęcie, które śmiechem kryje płacz
Śpiewam tylko sam, bo nikt nie zrozumie, co w mej duszy gra
Jednakowy tylko mój cień
Wokół wszystko niepodobne jest
Taki sam widok łez
Tak odmienni, choć ta sama krew
Na sobie kostium, który nie pasował żadnej ze scen
Punkt widzenia niestosowny przez mój naiwny gen, wybacz mi (uoo)
Że szukałem winy gdzieś we mnie
Latami jak Werter
W poczuciu, że jestem błędem
W kolejce nie na me miejsce
Testem złego wyboru na lepsze
Na siłę wklejony w zdjęcie
W końcu sam zdejmę
Z siebie to brzemię
Przestanę patrzeć, by pasować wszędzie
Spełniam do dziś przepowiednie
Zostanę w życiu kim zechce, bo
Jestem pyłem gwiazd, dźwiękiem samotności na skraju pustych miast
Tym wspomnieniem sprzed lat, nieskończonym echem, które ciągle trwa
Powiedz mi czy znasz, to zaklęcie, które śmiechem kryje płacz
Śpiewam tylko sam, bo nikt nie zrozumie, co w mej duszy gra
To we mnie płynie jak krew, jak mój do świata gniew
Kiedy chcę zmienić mój myśli bieg
Oswajam się z prognozą na deszcz
Kiedy znów goni czerń moją więź
Ze światem, który znałem wcześniej
Za tym co z daleka piękne, ale z bliska niekoniecznie
Za tym, że byłem niewidziany wszędzie, kiedy krzyczałem coś szeptem
Żyjąc w przekonaniu błędnie, za tymi czasami już nie zatęsknie
Spełniam własną przepowiednię, wezmę co życie dać zechce, bo
Jestem pyłem gwiazd, dźwiękiem samotności na skraju pustych miast
Tym wspomnieniem sprzed lat, nieskończonym echem, które ciągle trwa
Powiedz mi czy znasz, to zaklęcie, które śmiechem kryje płacz
Śpiewam tylko sam, bo nikt nie zrozumie, co w mej duszy gra
Uoo, co w mej duszy, co w mej duszy gra...
Uoo, co w mej duszy, co w mej duszy gra...



![JIMEK / ORKIESTRA / GOŚCIE - HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU. ROZDZIAŁ III OSTATNI: Rąbek tajemnicy przed wrześniowym koncertem [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MWVZ2CM3MUFLQ-C429.webp)


