Tekst piosenki
Pamiętam jak stałaś na koncercie w drugim rzędzie, joł
Byłem w błędzie, że nie będzie Cię, tam
Żyjemy w błędzie, tourbus, nie Bentley
Po Polsce jeżdżę, a po świecie latam
Znają mnie wszędzie, po muzie i gębie
Zagram to na Wembley, M.A.T.A. - Mata (Yeah)
Widzę tylko moją twarz w tafli wody, mała
Po Tobie zostało echo, echo, echo
Dobrze wiem, że się zakochałaś, ale słyszę tylko echo
A chce ciszę poza miastem, być od tego z dala
Od wszystkiego zrobić detoks (Yeah, yeah)
Kupić książkę no i katamaran
Echo, echo, echo
Echo, echo, echo
Echo, echo, echo
Echo, echo, echo
Stoję z gitarą w Stoczni Gdańskiej no i gram
To jak hejnał z Wieży Mariackiej, no bo nagle parę strzał
Ona na mnie patrzy, ja na nią patrzę, łamie mi się głos, a to środek show
Myślimy, że to może na zawsze, może na jedną noc, let's go (Hej, echo)
Chyba Cię sprawdzę, trzymałaś plansze, że chcesz iść na after i żebym Cię wziął
Dobrze wiesz, że będę dziś low, większe masz szanse, ho
Jestem na nie, póki co tak so, so, so (So)
Ale też wiem, że wypiję ze dwie co najmniej dzisiaj, jestem Michał, mała
Ej, dobrze wiem, że się zakochałaś
Jestem Michał, mała, no i słyszę tylko echo
Echo, echo, echo (No i słyszę tylko echo)
Echo, echo, echo (No i słyszę tylko echo)
Echo, echo, echo (No i słyszę tylko echo)
Echo, echo, echo
Woo
Hej
O utworze
Mata prezentuje utwór "Echo" - muzyczny list miłosny - zarówno w dosłownym, jak i metaforycznym znaczeniu."W warstwie narracyjnej utwór opowiada o eskapistycznej relacji artysty wniesionego dosłownie na piedestał sceny, oraz odkrytej w tłumie fanki.Pod względem brzmieniowym „Echo" stanowi wyraźną zmianę w stosunku do ostatniego, bardzo rapowego singla z amerykańskim raperem Polo G. Kompozycja w całości oparta jest na akustycznej gitarze, a rytm utworu wyznacza samo bicie w struny - bez perkusji, bez dodatkowych warstw aranżacyjnych.Towarzyszący premierze teledysk, wyreżyserowany przez młodego twórcę Leona Korzyńskiego, nawiązuje do klasycznej, analogowej kinematografii kręconej na taśmie filmowej. Tłem dla obrazu są polskie plenery oraz wnętrze PGE Narodowego, gdzie Mata zagra dwa różne solowe koncerty 15 i 16 maja 2026 roku.Obie warstwy - liryczna i wizualna - nawiązują do mitu o Narcyzie i Echo. Antyczna opowieść okazuje się, mimo upływu wieków, wciąż nośną bazą narracyjną" - czytamy.



![JIMEK / ORKIESTRA / GOŚCIE - HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU. ROZDZIAŁ III OSTATNI: Rąbek tajemnicy przed wrześniowym koncertem [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MWVZ2CM3MUFLQ-C429.webp)


