Tekst piosenki
1. Był pastuszek bosy
na fujarce grał,
pasał w górach owce
i w szałasie spał.
Nagle aniołowie
z nieba w bieli przyfrunęli
obudzili go gdy spał, gdy spał...
Obudzili go gdy spał, gdy spał.
Dziś do Betlejem trzeba nocą iść,
bo Narodzenia czas wypełnił dni,
tam gdzie stajenka razem z bydlątkami,
leży dzieciąteczko i na sianku śpi.
Świat na to czekał wiele już lat
i Narodzenia dziś wita czas,
biegnij pastuszku
jasną drogą, niebo płonie,
A na niebie pierwszej gwiazdy blask,
a na niebie pierwszej gwiazdy blask.
2. Był pastuszek bosy,
zimne nóżki miał,
ale dobry anioł
piękne butki dał.
Wziął pastuszek owce,
pobiegł tak jak wiatr przed siebie,
a na niebie blask od gwiazd, od gwiazd...
A na niebie blask od gwiazd, od gwiazd.
Dziś do Betlejem trzeba nocą iść…


![Wodecki Twist 2026. Ania Rusowicz śpiewa polskie divy. "Chcę zadbać o państwa dusze" [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MX2T74GXCVFG2-C492.webp)
![Wodecki Twist 2026. Karen Edwards otworzyła festiwal. "Ten od pszczółki" [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MWXWFDN72N4LP-C429.webp)

![JIMEK / ORKIESTRA / GOŚCIE - HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU. ROZDZIAŁ III OSTATNI: Rąbek tajemnicy przed wrześniowym koncertem [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MWVZ2CM3MUFLQ-C429.webp)
