Tekst piosenki
Stoję w oknie i ziewam,
A jak skończę, zaśpiewam,
Tę co w duszy dziś gra mi,
Wstrętną pieśń nad pieśniami,
Nudną, trudną, marudną,
Tę piosenkę paskudną.
To paskudna piosenka,
Jak obłudna panienka,
Makabryczna poczwarna,
Wampirycznie koszmarna,
Przepaskudna piosenka.
Gdy się z okna wychylić,
Wszędzie zgraje debili,
Ciągną z nimi na rynek
Stada wstrętnych blondynek,
Gna ich prędzej, wciąż prędzej,
Podła żądza pieniędzy.
Niemoralna piosenka,
Ach, nachalna, pokrętna,
Ach, przebrzydła, okropna,
Bije skrzydłem w me okna,
Przepaskudna piosenka.
Tak mnie dręczy i męczy,
Nuty wręcz mi swe stręczy,
Ta piosenka nachalna,
Ta piosenka fatalna,
Ta piosenka bezwstydna,
Ta piosenka ohydna,
Przepaskudna piosenka.
Taki dzień dzisiaj trudno,
Że piosenkę paskudną,
W kółko nucić dziś muszę,
Bo mi wgryzła się w duszę,
Chociaż tak między nami,
Ja ją lubię pasjami.
Tę paskudną piosenkę,
Jak przecudną panienkę,
Choć nieładnie mnie gubi,
Jak szkarady nie lubić,
Przepaskudnej piosenki.
Niech mnie dręczy i jęczy,
Dźwięki wdzięcznie mi stręczy,
Ta piosenka paskudna,
Ta piosenka przecudna,
Ta piosenka prześliczna,
Makabrycznie liryczna,
Przepaskudna piosenka.

![Festiwal w Opolu 2026 - dzień drugi [RELACJA NA ŻYWO]](https://i.iplsc.com/000MW1AJCF37Q4DK-C492.webp)




