Tekst piosenki
Lubię pójść do lasu
kiedy późna pora
niestraszny mi mrok
i wycie basiora
To myśliwskie życie - życie nemroda
Nie szkoda Ci czasu?
Życia mi nie szkoda!
Lubię na ambonie
posiedzieć za bykiem,
bo kiedy się zdrzemnę
jeleń zbudzi rykiem
To myśliwskie życie...
Po zachodzie słońca
wyczekać w bezruchu
starego odyńca
ciągle na nasłuchu
To myśliwskie życie...
Lubię też czasem
posiedzieć za liskiem
zawabić przecherę
cichym myszki piskiem
To myśliwskie życie...
Lubię na ambonie
przemarznąć na kość
choć miewam dreszcze
nigdy nie mam dość
To myśliwskie życie...

![Festiwal Zaczarowanej Piosenki 2026: Cały tłum przyjaciół [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MX7JEA4P81HB6-C492.webp)




