Tekst piosenki
Mija mi znów wiosna
Ale wątpię w to, że dorosłam
Bo czas zamiast trzymać plan
Coraz więcej pytań ma
Ludzie mówią mi: „jeszcze zdążysz tak
Gdzieś na Saskiej z wózkiem na pasach stać”
Ile jeszcze mam słuchać ich rad
Co powinnam, a czego mi brak?
A jeśli ciągle stoję tu
Gdzieś pomiędzy tym, co chcę
A tym, co w sam raz tu jest
Niewiadomych tyle
Dziś te trzydzieści świeczek
Na mym torcie gaśnie
I zamarzę sobie, by
Mieć to wszystko, co mam dziś
Uczę się zakładać,
To, co przyszło też pójdzie zaraz
Żeby już nie sparzyć się
Do tej samej rzeki wejść
A gdy spotkam tę małą wersję mnie
To zanucę jej jeszcze jeden wers
Że te z potworami sny
Nie są takie straszne dziś
A jeśli ciągle stoję tu
Gdzieś pomiędzy tym, co chcę
A tym, co w sam raz tu jest
Niewiadomych tyle
Dziś te trzydzieści świeczek
Na mym torcie gaśnie
I zamarzę sobie, by
Mieć to wszystko, co mam dziś
O utworze
Magda Bereda prezentuje piosenkę "30 świeczek". "To dla mnie coś bardzo osobistego. To moja urodzinowa piosenka. Kończę 30 lat i pierwszy raz naprawdę czuję, że zaczynam być bliżej siebie niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to piosenka o momencie, kiedy przestajesz próbować spełniać cudze oczekiwania i zaczynasz słuchać swojego głosu. Nawet jeśli to oznacza zagubienie się po drodze. O tym, że można nie zdążyć „na czas", bo ten „czas" wcale nie jest jeden dla wszystkich. Długo szukałam swojego głosu gdzieś pomiędzy tym, co wypada, a tym, co czuję i właśnie teraz zaczynam go naprawdę słyszeć. Ta piosenka to dla mnie nowy początek. I w końcu moment odwagi, w którym mówię sobie: Teraz idę po swoje. Po swojemu'' - mówi Magda Bereda.


![Festiwal w Opolu 2026 - dzień drugi [RELACJA NA ŻYWO]](https://i.iplsc.com/000MW1AJCF37Q4DK-C492.webp)



