Tekst piosenki
Ja tu, a Ty tam, tak mija nam dzień
Gonimy siebie jak światło i cień
Kawa na stole, w powietrzu coś drży
Niby się śmiejesz, lecz w głowie Ty
Znamy ten układ, ten dziwny stan
Każdy ma w sercu swój własny plan
Pół na pół, zakochani
Trochę bliscy, trochę nieznani
Jeden krok w przód, dwa kroki w tył
By ogień uczuć wciąż w nas się tlił
Pół na pół, szkoda tych dni
Otwórz to serce i nie bój się nic
Piszesz mi cześć, ja odpiszę hej
Chciałabym być bliżej, lecz odwagi mniej
Patrzysz mi w oczy, ja wzrok mrużę swój
Prowadzimy ze sobą ten cichy bój
Słodka niepewność, gorzki ten smak
Ciągle nam czegoś do szczęścia brak
Pół na pół, zakochani
Trochę bliscy, trochę nieznani
Jeden krok w przód, dwa kroki w tył
By ogień uczuć wciąż w nas się tlił
Pół na pół, szkoda tych dni
Otwórz to serce i nie bój się nic
Koniec z tą grą, koniec z tą pauzą
Chcę być Twój, a Ty bądź moją gwiazdą
Nie chcę połowy, chcę całą Ciebie
Zróbmy to teraz, będzie jak w niebie
Pół na pół, zakochani
Pół na pół, trochę nieznani
Jeden krok w przód, dwa kroki w tył
By ogień uczuć wciąż w nas się tlił
Już nie pół na pół! Teraz na sto!
Właśnie tak!
O utworze
MATEUNIOOO x Kinga Zdybel prezentują piosenkę "Pół na Pół". "'PÓŁ NA PÓŁ' powstało z pewnej naszej myśli, gdy stoimy w pół kroku między przyjaźnią a czymś znacznie większym... Znasz to uczucie? Ten dziwny stan, gdy niby jesteście blisko, ale wciąż boicie się zrobić ten jeden, decydujący krok. Gonimy się jak światło i cień, prowadzimy cichy bój, mrużymy oczy, zamiast powiedzieć sobie prawdę prosto w twarz. To właśnie ta słodka niepewność i gorzki smak niedopowiedzeń zainspirowały nas do stworzenia tego utworu. Chcieliśmy zamienić to „pół na pół" w energię, która daje odwagę, by w końcu zagrać vabank. Ten utwór to połączenie nowoczesnego synthu, tanecznego rytmu i historii o wychodzeniu z cienia o tym, że czasem warto przestać grać i postawić wszystko na jedną kartę. Już nie pół na pół, teraz na sto!" - czytamy w opisie.






