Tekst piosenki
Kiedy mnie już nie będzie, nie szukajcie mnie wcale
Ja zimą z płatków śniegu, z igieł lodu się scalę
Może będę zamiecią i za oknem wiać będę
Albo będę choinką i zaśpiewam kolędę
Kiedy mnie już nie będzie, wcale mnie nie szukajcie
Nie szukajcie mnie wcale, nie szukajcie mnie więcej
Nie smućcie się, nie płaczcie, nie krzyczcie, nie wołajcie
Jestem przy was na zawsze, takim mnie pamiętajcie
Nie szukajcie mnie wcale, kiedy mnie już nie będzie
Wiosną kwiatem urosnę i będę w kwiatach wszędzie
Może stanę się ptakiem, który głośno zaćwierka
Może błyskiem nadziei ze srebrnego papierka
Kiedy mnie już nie będzie, wcale mnie nie szukajcie
Nie szukajcie mnie wcale, nie szukajcie mnie więcej
Nie smućcie się, nie płaczcie, nie krzyczcie, nie wołajcie
Jestem przy was na zawsze, takim mnie pamiętajcie
Kiedy mnie już nie będzie, wcale mnie nie szukajcie
Latem zbożem zaszumię, więc na chwilę przystańcie
Chmurą przemknę burzową, ciepłym deszczem was zmoczę
Potem wiatrem osuszę, letnim słońcem otoczę
Nie szukajcie mnie wcale, nie szukajcie mnie więcej
Kiedy jesień nadejdzie, w żółte liście tchnę serce
Swoje serce, swoje serce...
Outro:
Michał Wiśniewski:
- Boję się Daniel. Nie o siebie nawet. Najbardziej o...
Boję się, że któregoś dnia po prostu zabraknie mi czasu.
Że nie zdążę, że nic po sobie nie zostawię.
A bardziej, że zostawię ich tylko z ciszą i z pytaniami.
Daniel Pachura:
- Co ty nie powiesz...sam jestem ojcem.
Zostawimy więcej, Wiśnia, niż myślisz.
Michał Wiśniewski:
- Nie wiem, i chyba właśnie tego najbardziej się boję.
O utworze
Michał Wiśniewski prezentuje piosenkę "Do moich dzieci" (konkurs Premiery - Festiwal w Opolu 2026). "Kochani, to nie jest tylko kolejna piosenka...Oddaję w Wasze ręce coś, co jest dla mnie absolutnie święte. To mój list, mój testament i moja najszczersza modlitwa do tych, których kocham najbardziej na świecie - do moich dzieci.Zawsze żyłem szybko, brałem życie garściami, ale w tej ciszy, którą tu słyszycie, kryje się mój największy lęk. Boję się, że któregoś dnia po prostu zabraknie mi czasu.... Że nie zdążę zostawić po sobie nic poza pytaniami i głuchą ciszą.Dlatego posłuchajcie tych słów. To moja obietnica dla moich dzieci.Dziękuję Danielowi Pachurze za tę wspólną drogę i rozmowę, która dla mnie znaczy więcej niż tysiąc koncertów.Doceniajcie każdą sekundę z bliskimi. Czas to jedyna rzecz, której nie da się odkupić" - mówi Michał Wiśniewski.






