Tekst piosenki
Jakiż to chłopiec piękny i młody
Jaka to obok dziewica
Brzegiem śinych Świteźi wody
Idą przy świetle księżyca
Ona mu z kosza daje maliny
A on jej kwiat do wianka
„Powiedz mi, piękna, luba dziewczyno
Na co nam ta przysięga”
Bo kto przysięgę naruszy
Biada mu w życiu, biada
I biada jego złej duszy
Świteź go w głębię zabiera
„Chłopcze mój piękny, chłopcze mój młody
Zostaniesz wiernym na wieki”
On przysiągł na wszystkie świętości
A potem spotkał inne powieki
Zawrzała toń, zawyła z głębi
Wyszła dziewica w bieli
„Kochanku mój, to ja, twe serce
Chodź, nasza to pościeli”
Bo kto przysięgę naruszy
Biada mu w życiu, biada
I Świteź pamięta imiona
I zawsze je w sobie posiada



![Podsiadło wrócił na stadiony i niech już więcej z nich nie schodzi. "Obrotowy Tour" wystartował w Chorzowie [RELACJA]](https://i.iplsc.com/000MW3Z9K3N5NXOM-C429.webp)

![Festiwal w Opolu 2026 - dzień trzeci [RELACJA NA ŻYWO]](https://i.iplsc.com/000MW3JDS6IYDXNI-C429.webp)
