Tekst piosenki
Jestem ci ością w gardle
jestem ci solą w oku
skoro mnie tak nie lubisz
no to mnie zablokuj
rozpowiadasz wokół
wszystkim wszem i wobec*
jaką to krzywdę zrobiłam tobie
uuu uuu
Jestem zła i wstrętna
taką mnie pamiętasz
będziesz mówił, że
Mefisto mnie opętał
choć nie byłam święta
byłam dobra przecież
nigdy nie dość dobra w twoim świecie
uuu uuu
Będę tą wariatką rozhisteryzowaną
w opowieściach, którymi dzielisz się z twą mamą
będę tematem tabu
wśród przyjaciół twoich'
będę imieniem, którego się usłyszeć boisz
będę nawiedzać cię w snach
będziesz mnie widział wszędzie
i czasami jeszcze się zastanawiać będziesz
co by było gdyby
co by było gdyby?
Jestem ci ością w gardle
jestem ci solą w oku
czego bym nie zrobiła
usłyszę "nie prowokuj"
jestem źródłem twych nieszczęść
więc dobrych słów mi nie szczędź
kiedy się odezwiesz raz do roku
uuu uu
Będę tą wariatką rozhisteryzowaną
w opowieściach, którymi dzielisz się z twą mamą
będę tematem tabu
wśród przyjaciół twoich'
będę imieniem, którego się usłyszeć boisz
będę nawiedzać cię w snach
będziesz mnie widział wszędzie
i czasami jeszcze się zastanawiać będziesz
co by było gdyby
co by było gdyby?
Nie uwierzysz mi, ale muszę to powiedzieć,
że był taki czas, kiedy czułam coś do ciebie
nie uwierzysz mi, ale muszę to powiedzieć
muszę to powiedzieć...
Nie uwierzysz mi, ale muszę to powiedzieć
że był taki czas, kiedy czułam coś do ciebie
nie uwierzysz mi
Nie uwierzysz...
Będę tą wariatką rozhisteryzowaną
w opowieściach, którymi dzielisz się z twą mamą
będę tematem tabu
wśród przyjaciół twoich
będę imieniem, którego się usłyszeć boisz
będę nawiedzać cię w snach
będziesz mnie widział wszędzie
i czasami jeszcze się zastanawiać będziesz
co by było gdyby
Co by było gdybym?
O utworze
Renata Ślesicka prezentuje utwór "Co by było gdyby" promujący debiutancką EP-kę "16m2". "To singel o zakończonej niepomyślnie relacji, co skutkuje obwinianiem przez jedną ze stron. Jest to jedna z moich '15-minutowych' piosenek - tzn. zarówno tekst, jak i kompozycja, powstały w krótkim okresie czasu w przypływie weny. Za aranż i produkcję odpowiedzialny jest natomiast Szymon Pałyz, który nadał temu utworowi gitarowego brzmienia" - mówi Renata Ślesicka.






