Dawid Kwiatkowski: Taki jak ty

Tekst piosenki

Dawid Kwiatkowski

Teksty: 76 Tłumaczenia: 11 Wideo: 74
Profil artysty

Tekst piosenki

Dawid Kwiatkowski: Taki jak ty

Zatrzymam się po drodzę
W ciszy zatopię myśli
Ostatni fiolet nieba trwa
Lecz zaraz koniec

Pali mnie serce, może
Jeszcze zatańczę kiedyś
Tańczyłem gdy się kończył świat

A może to nie koniec
A może właśnie ktoś, taki jak ty
Będzie obok
I cały ze mnie zmyje wstyd

I w dobrą pójdę stronę
I będziesz mieć podobne do mnie dni
Chociaż wątpię
Chcę uwierzyć
Że istnieje właśnie ktoś taki, jak
Że istnieje właśnie ktoś taki, jak

Jak to robią oni
Ci, co kochali wściekle
Bo mi tu ciężko nawet wstać

A gdy już stoję, tyle mam
Do powiedzenia, pytam jak
Nie zakwitło nic, co dobre w nas

A może to nie koniec
A może właśnie ktoś, taki jak ty
Będzie obok
I cały ze mnie zmyje wstyd

I w dobrą pójdę stronę
I będziesz mieć podobne do mnie dni
Chociaż wątpię
Chcę uwierzyć
Że istnieje właśnie ktoś taki, jak
Że istnieje właśnie ktoś taki, jak

I w dobrą pójdę stronę
I będziesz mieć podobne do mnie dni
Chociaż wątpię
Chcę uwierzyć
Że istnieje właśnie ktoś taki, jak

Autor tekstu: Dawid Kwiatkowski
Data dodania: 2023-09-25
Tekst dodał: polandinio
PDF Edytuj

Tłumaczenie piosenki

Dawid Kwiatkowski: Taki jak ty

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
67 %
33 %

O tym utworze

Dawid Kwiatkowski: Taki jak ty

Taki jak Ty

 

"Taki jak Ty" to drugi singiel promujący najnowszy, ósmy już w karierze, studyjny album Dawida Kwiatkowskiego. Utwór miał swoją premierę 27 września 2023 roku i znalazł się na 5. miejscu listy OLiA, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

Piosenkę napisali i skomponowali Dawid Kwiatkowski oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór i Emilian Waluchowski, a za jej produkcję odpowiada Hotel Torino.

 

Do singla nakręcono również teledysk, który udostępniono w serwisie YouTube w dzień premiery utworu i do dziś doczekał się on ponad 3 milionów odsłon.

 

"Podczas tworzenia tej płyty i zwłaszcza jej tekstów, byłem zaskoczony jak sytuacje i chwile w moim życiu, które myślałem, że już są dla mnie czymś obcym, chcą wyjść na zewnątrz i jeszcze raz się ze mną pożegnać. Otworzyłem im drzwi i pozwoliłem im uciec, w większości przypadków z nadzieją, że nie wrócą." - podsumował prace nad najnowszą płytą Dawid Kwiatkowski.

 

Dawid Kwiatkowski


Dawid Kwiatkowski to urodzony 1 stycznia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim wokalista, kompozytor, autor tekstów, osobowość telewizyjna oraz aktor dubbingowy.


Muzyczną karierę rozpoczynał od występów w zespole Two of Us z którym wygrał w 2012 roku konkurs talentów Askana łowi talenty. W tym samym roku próbował też swoich sił w muzycznym show telewizji Polsat "Must Be the Music. Tylko muzyka", ale niestety nie przeszedł etapu przesłuchań.


W 2013 roku ukazała się jego pierwsza płyta pt. "9893", a rok później dwa kolejne krążki "9893 Akustycznie" oraz "Pop & Roll". Łącznie Dawid Kwiatkowski ma na swoim koncie osiem albumów z których pochodzą takie hity jak "Biegnijmy", "Na zawsze", "Jak to?", "Droga", "Kochaj mnie", "Proste", "Idziesz ze mną" czy "Café de Paris".
Wokalista występował również na najważniejszych krajowych festiwalach oraz brał udział w popularnych programach rozrywkowych m.in. "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" czy w specjalnym, charytatywnym odcinku "Familiady". Jest również jednym z jurorów w "The Voice Kids".

 

Inne teksty wykonawcy

Dawid Kwiatkowski: Taki jak ty

Skomentuj tekst

Dawid Kwiatkowski: Taki jak ty

Komentarze: 1

Sortuj

~Gość (27 września 2023, 09:23)
Re: Dawid Kwiatkowski - Taki jak ty
Super tekst!

Polecane na dziś

Teksty piosenek

  • Dwoje ludzieńków (B. Leśmian) - feat. Sobel Sanah
    „Często w duszy mi dzwoni pieśń, wyłkana w żałobie, O tych dwojgu ludzieńkach, co kochali się w sobie. Lecz w ogrodzie szept pierwszy miłosnego wyznania Stał się dla nich przymusem do nagłego roz”
  • Balasana Sobel
    „Nie zliczę ile razy dałem się ponieść pokusie Chcę jeździć z Tobą z Wrocka do Gdańska, kurwić się w tourbusie Dobrze wiesz, co tu się, tu się, tu się, tu się dzieje W głowie mam ty-tylko Cię, pusię”
  • Miss Dior MODELKI
    „Patrzę w Twoje oczy jak ocean, zawsze wrócę do Ciebie Jeśli życie ma inny plan, zawsze wrócę do Ciebie I chociaż dzieli nas milion spraw, ja zawsze wybiorę Ciebie Sami pod gołym niebem tańczymy: &q”
  • Pool Party TEENZ
    „Wychodzę w nocy, a światła nam tworzą znowu w głowie nową projekcję dnia Ktoś do mnie dzwoni — nie daję znać To dobry moment, żeby zniknąć i biec pod wiatr Relaks (Ej), słyszę krzyki (Ej) W odda”
  • Dusza Dżem
    „Dżem prezentuje utwór "Dusza" (premiera 15 kwietnia 2025 r.). Od dziecka wiedziałem, że nie będzie łatwo Grało się i śpiewało co do głowy wpadło Nadszedł ten moment, stałeś się muzyką Słuchali C”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Taki jak ty - Dawid Kwiatkowski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Taki jak ty - Dawid Kwiatkowski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Dawid Kwiatkowski.