George Jones: Brown to blue
Tekst piosenki
Brak wideo
Tekst piosenki
George Jones: Brown to blue
We stood there in the courthouse room So close yet far apart,You had brought your lawyer And I'd brought a broken heart,The judge pronounced the words The way you wanted him to do,And changed your name from Brown to Jones,And mine from Brown to blue.I couldn't keep my tears from falling,On the courtroom floor,By law, they took away my rights,To love you anymore,My world just seemed to stop,While I stood there so close to you,They changed your name from Brown to Jones,And mine from Brown to blue.The judge forgot to tell me How I'd live my life alone,What I would do without you After loving you so long,He didn't seem to care that I am still in love with you,He changed your name from Brown to Jones,And mine from Brown to blue.I couldn't keep my tears from falling,On the courtroom floor,By law, they took away my rights,To love you anymore,My world just seemed to stop,While I stood there so close to you,They changed your name from Brown to Jones,And mine from Brown to blue...
Tłumaczenie piosenki
George Jones: Brown to blue
Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Reklama
Reklama
Inne teksty wykonawcy
George Jones: Brown to blue
-
Burning bridges
- George Jones
-
C.C. waterback
- George Jones
-
Cause i love you
- George Jones
-
Ceremony
- George Jones
-
Color of the blues
- George Jones
Skomentuj tekst
George Jones: Brown to blue
Pisz jako Gość
4000 znaków do wpisania
Twój komentarz może być pierwszy
Reklama
Reklama
Polecane na dziś
Teksty piosenek
-
Samoloty (ZORZA) - feat. Kaśka Sochacka
Dawid Podsiadło
„Czy coś mnie chwyci tak jak wcześniej? Chodzę tyłem jakiś dłuższy czas Mniej mi w oczy wieje wiatr Kto złapie mnie za drżącą rękę? Jestem tu na krótką chwilę jak Bluza metr czterdzieści dwa ”
-
Toksyny (Słoń & The Returners)
Słoń
„Jebać tych skrajnie z lewej i jebać tych skrajnie z prawej Wykurwiaj jak jesteś zjebem, co myśli że ma monopol na prawdę Nie chce żyć z butem na gardle, pierdole wasz mentalny karcer Po jednej komu”
-
Wonderful
Monika Kociołek
„You keep trying he's so wonderful If you lie and let it go, if you want my soul Second to come dare us to stay And one day I'mma stay The others just played I was stuck in their days Please do”
-
Miodożer
Genzie
„Kiedy wokół wielki lwy Ja muszę być jak miodożer Pokazuję kły i napieram jak buldożer Nic ci nie pomoże Nic ci nie pomoże Wielkie lwy, ich wielkie kły Nie są straszne mi Nie są straszne mi W”
-
Suma wszystkich strachów
Małpa
„Małpa prezentuje utwór "Suma wszystkich strachów". Kiedy byłem małym chłopcem w kółko powtarzali mi Że gdy dorosnę to nie będę mógł uronić łzy Że mam emocje kryć tak by ich nie zobaczył nikt Dzi”
Reklama
Ostatnio wyszukiwane
Teksty piosenek
Wybrane
Teksty piosenek
-
Tadka
- Bloodywood
-
Honey ft. MEFiU (prod. Krvchy)
- waima
-
The Prodigal Ones
- Eluveitie
-
Man In The Moon
- Coldplay
-
Dzień
- Zosia Karbowiak
-
There's Always Gonna Be Something
- Stereophonics
-
Striptease
- FKA twigs
-
Paper Tiger
- Arch Enemy
-
Fortune Teller Blues - feat. Sammy Hagar
- Joe Bonamassa
-
Static
- Sleep Theory
Reklama
Tekst piosenki Brown to blue - George Jones, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Brown to blue - George Jones. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - George Jones.
Komentarze: 0