Halina Fr: Kol

Tekst piosenki

Brak wideo

Halina Fr

Teksty: 43 Tłumaczenia: 0 Wideo: 0

Tekst piosenki

Halina Fr: Kol

Zbieram się długo, od samego lata,Zobaczyć ciebie w świętym Betlejemie, Tylko że od nas trzeba przejść pół świata, By w twą zamorską zawędrować ziemię.Pokaż mi dzisiaj za naszym ogrodem, Najbliższą drogę do twojej stajenki, Za to opłatek przyniosę ci z miodem, Stanę na palcach i podam do ręki.Snop wezmę z sobą, przyda ci się słoma: Niech Matka Boska w jakąś noc zadymną Żłób nią wyścieli świętymi rękoma,By ci nie było w twej kołysce zimno.A gdy ci twardo będzie bez poduszekI smutno - zapal na gwiazdach światełka, Ja ci dam trochę mych suszonych gruszek I zeszłoroczne opowiem jasełka.Jak szli trzej króle z koroną na głowie, Jakeśmy wtedy zabili Heroda,I jak na skrzypkach grali pastuszkowie. Tak ślicznie było. Tyś nie widział. Szkoda.A potem razem z Betlejem pójdziemy Do nas pomodlić się gdzieś na pasterce, I tu usłyszysz, malusieńki, niemy,Jak kolęduje tobie moje serce.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Halina Fr: Kol

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Halina Fr: Kol

Skomentuj tekst

Halina Fr: Kol

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Przybieżeli do Betlejem pasterze Kolędy
  „Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze. Chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi. Oddawali swe ukłony w pokorze Tobie z serca ochotneg”
 • Cicha noc Kolędy
  „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka Święta Czuwa sama uśmiechnięta Nad dzieciątka snem , Nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie ”
 • Nie miały aniołki choinki na święta Kolędy
  „1.Nie miały aniołki choinki na święta, o choince dla nich nikt tam nie pamiętał. Popatrzyły się na siebie, wywierciły dziurę w niebie ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho! 2.Złapały za czubek naj”
 • Lulajże Jezuniu Kolędy
  „Lulajże Jezuniu, moja Perełko, Lulaj ulubione me Pieścidełko. Lulajże Jezuniu, lulaj, że lulaj A ty go matulu w płaczu utulaj Zamknijże znużone płaczem powieczki, Utulże zemdlone łkaniem ustecz”
 • Bóg się rodzi, moc truchleje Kolędy
  „Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony; Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice nieskończony. Wzgardzony okryty chwałą, Śmiertelny Król nad wiekami; A Słowo Ciałem się stało ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • nie podam ci reki kolego tekst piosenki
 • nie podam ci reki klego

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Kol - Halina Fr, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Kol - Halina Fr. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Halina Fr.