Jacek Kaczmarski: Ballada

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 4

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Ballada

Dajcie mi proszę, co łaska. Żebrak - też człowiek do diaska! Śpiewać już nie mam siły, Żarty mi się skończyły. Siedzę na Placu Zamkowym Z tym, co na plecach zostało, Sięgam po rozum do głowy, Lecz rozum by żyć - to za mało! Tłuką o pierś resztki serca,Serce nadzieją frymarczy,Lecz - może jestem oszczerca -Serce - by żyć - nie wystarczy!Dajcie mi proszę, co łaska...Mówią mi - wstań i zapracuj!Raz jeszcze zakasz rękawy,Albo zabieraj się z placuBo szpecisz piękno Warszawy.Tu zagraniczni turyściWidzieć chcą cud odbudowyA ty wrażenia im niszczyszŻebrząc na Placu Zamkowym.Dajcie mi proszę, co łaska...Gdybym łez trochę miał jeszczeTo bym nad sobą zapłakałKto dziś pamięta w rym mieścieŻe to ja budowałem barbakan!Człowiek bez dały urodzin,Człowiek bez dnia swych imienin -Życie oddałem urodzieRenesansowych kamienic.Dajcie mi proszę, co łaska...Nigdy nikomu nie znany,Po łokcie w glinie i w piachuRyłem, jak kret tresowanyTunel na Trasie Wschód-Zachód.Jakby mi było za małoPracy do grobowej deskiPóki sił jeszcze starczałoStawiałem Zamek Królewski.Dajcie mi proszę, co łaska...Nie mówcie więc, że coś niszczę,Nie mówcie mi, że coś szpecęBo moje myśli są czystszeNiż wasze myśli i serca.Tkwić chcę tu duszą i ciałem,Spróbujcie mi to odebrać!To miasto - ja zbudowałemBy mieć na starość gdzie żebrać...Dajcie mi proszę, co łaska...
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Ballada

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Ballada

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Ballada

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • najlepszy dzień w moim życiu Sanah
  „mam dziś dwadzieścia pięć lat połowę czekałam na najlepszy dzień w moim życiu miał mieć nieskończony smak a on przefrunął jak ptak i tak odleciał w ukryciu tęsknię za śmiechem w te dn”
 • <​/3 (złamane serce) Mata
  „Złamane serce na pół Teraz po jednej części mam dla dwóch suk Posklejasz je, rozklei się i tak Za parę lat może ukradniesz mi je znów Ale już nigdy całego, wbiłaś mi szpilkę w całego Muszę iść ”
 • Piękni ludzie Sobel
  „Nie chcę tego ująć źle, eee-ee-ee Ale wydawało się, że jesteś zjeb Choć wcale tak nie jest, może lekki odklejeniec Sory za niezbyt piękne wyrażenie, jebie mnie zakłamane przebarwienie Piękni lud”
 • Laura Daria Zawiałow
  „Patrz Zasłaniam oczy W dłonie chowam twarz Mam na szyi pętlę Pod palcami strach Mów No dalej wieszaj na mnie pusty płacz Dobij mnie ostatnim tchnieniem Jak niemy wrzask Nie przyglądasz Obo”
 • Cicha noc Kolędy
  „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka Święta Czuwa sama uśmiechnięta Nad dzieciątka snem , Nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • tez czlowiek do diaska

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Ballada - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Ballada - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.