Jacek Kaczmarski: Ballada

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Ballada

Dajcie mi proszę, co łaska. Żebrak - też człowiek do diaska! Śpiewać już nie mam siły, Żarty mi się skończyły. Siedzę na Placu Zamkowym Z tym, co na plecach zostało, Sięgam po rozum do głowy, Lecz rozum by żyć - to za mało! Tłuką o pierś resztki serca,Serce nadzieją frymarczy,Lecz - może jestem oszczerca -Serce - by żyć - nie wystarczy!Dajcie mi proszę, co łaska...Mówią mi - wstań i zapracuj!Raz jeszcze zakasz rękawy,Albo zabieraj się z placuBo szpecisz piękno Warszawy.Tu zagraniczni turyściWidzieć chcą cud odbudowyA ty wrażenia im niszczyszŻebrząc na Placu Zamkowym.Dajcie mi proszę, co łaska...Gdybym łez trochę miał jeszczeTo bym nad sobą zapłakałKto dziś pamięta w rym mieścieŻe to ja budowałem barbakan!Człowiek bez dały urodzin,Człowiek bez dnia swych imienin -Życie oddałem urodzieRenesansowych kamienic.Dajcie mi proszę, co łaska...Nigdy nikomu nie znany,Po łokcie w glinie i w piachuRyłem, jak kret tresowanyTunel na Trasie Wschód-Zachód.Jakby mi było za małoPracy do grobowej deskiPóki sił jeszcze starczałoStawiałem Zamek Królewski.Dajcie mi proszę, co łaska...Nie mówcie więc, że coś niszczę,Nie mówcie mi, że coś szpecęBo moje myśli są czystszeNiż wasze myśli i serca.Tkwić chcę tu duszą i ciałem,Spróbujcie mi to odebrać!To miasto - ja zbudowałemBy mieć na starość gdzie żebrać...Dajcie mi proszę, co łaska...
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Ballada

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Ballada

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Ballada

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • The Tower (piosenka na Eurowizja 2024) Luna
  „Luna prezentuje piosenkę "The Tower" - propozycja do Konkursu Piosenki Eurowizji 2024. Premiera 24 stycznia 2024 r. Looking for a miracle Waiting for a sun to catch me I’ve gotta find a way back”
 • Nasz Czas TEENZ
  „TEENZ prezentuje utwór "Nasz Czas". Zaczynamy projekt ja jak zawsze dobrze ubrany kiedyś byłem spięty tak jak struna mojej gitary dziś co by nie było zawsze jestem wyluzowany najważniejsze są”
 • Cała sala śpiewa! Siostry Grabowskie, sanah
  „Uuu, na dancing sama szłam Uuuuu, jak gdyby nigdy nic Uuuuuu, pamięć jak sito mam Uuuu, i to plus na dziś W życiu mym nie same róże A szafa gra Ktoś tam wysoko w górze Chyba o mnie dba Ja c”
 • Co ja robię tu Lanberry
  „Dzisiaj znowu nad Warszawą, wisi parę ciemnych chmur. Myślami zawieszona, ciągle tone w tych ramionach, męczy mnie zepsuty mood. Pora zmierzyć sobie puls, i odpuścić może już. Jesteś ciągle ”
 • Ballada Lunaria
  „Uciekamy jak najdalej od Tego, czego nie chce widzieć świat Gdy wokoło każdy boi się Czy jutro będzie lżej Gdzie to dobro, które było w nas Wszystko poszło w piach Po co była w nas ta złość ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • tez czlowiek do diaska

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Ballada - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Ballada - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.