Jacek Kaczmarski: Ballada

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 4

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Ballada

Dajcie mi proszę, co łaska. Żebrak - też człowiek do diaska! Śpiewać już nie mam siły, Żarty mi się skończyły. Siedzę na Placu Zamkowym Z tym, co na plecach zostało, Sięgam po rozum do głowy, Lecz rozum by żyć - to za mało! Tłuką o pierś resztki serca,Serce nadzieją frymarczy,Lecz - może jestem oszczerca -Serce - by żyć - nie wystarczy!Dajcie mi proszę, co łaska...Mówią mi - wstań i zapracuj!Raz jeszcze zakasz rękawy,Albo zabieraj się z placuBo szpecisz piękno Warszawy.Tu zagraniczni turyściWidzieć chcą cud odbudowyA ty wrażenia im niszczyszŻebrząc na Placu Zamkowym.Dajcie mi proszę, co łaska...Gdybym łez trochę miał jeszczeTo bym nad sobą zapłakałKto dziś pamięta w rym mieścieŻe to ja budowałem barbakan!Człowiek bez dały urodzin,Człowiek bez dnia swych imienin -Życie oddałem urodzieRenesansowych kamienic.Dajcie mi proszę, co łaska...Nigdy nikomu nie znany,Po łokcie w glinie i w piachuRyłem, jak kret tresowanyTunel na Trasie Wschód-Zachód.Jakby mi było za małoPracy do grobowej deskiPóki sił jeszcze starczałoStawiałem Zamek Królewski.Dajcie mi proszę, co łaska...Nie mówcie więc, że coś niszczę,Nie mówcie mi, że coś szpecęBo moje myśli są czystszeNiż wasze myśli i serca.Tkwić chcę tu duszą i ciałem,Spróbujcie mi to odebrać!To miasto - ja zbudowałemBy mieć na starość gdzie żebrać...Dajcie mi proszę, co łaska...
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Ballada

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Ballada

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Ballada

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Wiem Carla Fernandes
  „znów czuje ze tracę grunt pod nogami prze stój nie chcę wiedzieć czy to już co tam wołam z planów został gruzy taka kolej rzeczy , cóż chciałam mieć wszystko na raz i nie wiedział sama co”
 • It'll Be Okay Shawn Mendes
  „Are we gonna make it? Is this gonna hurt?" We can try to sedate it But that never works I start to imagine a world where we don't collide It's making me sick but we'll heal And the sun wil”
 • Nie Znasz Wad Dwa Sławy
  „Od kiedy wszedłem nie wiesz o co common zakręciłem w głowie czy za szybko wstałaś? już przeglądasz moje profilowe skomentujesz czy wkleisz 2 ognie? ty jak gospodarka albo influenserkja albo ”
 • Ratuj (ft. Tribbs) Smolasty
  „Ciągle jestem taki sam Coś zjebałem – to nie ja! Nie chce słuchać twoich rad Nie chce słuchać twoich dram Dla niej będę słodki cham Bukiet róż i nocny włam Dzisiaj nawet whisky sour nie uleczy t”
 • WOW MEGA Patrycja Mołczanow
  „Dzwoni menadżerka, mówi jest nowa oferta WOW MEGA skrzynka i koperta, w niej dycha w papierkach WOW MEGA Komu to zawdzięczam zapytam dzisiaj lusterka słyszę: WOW MEGA WOW MEGA, WOW MEGA, WOW ME”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • tez czlowiek do diaska

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Ballada - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Ballada - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.