Jacek Kaczmarski: Dzie

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 4

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Dzie

Zabijają ich powoli,Zabijają mimochodem,Nie przeraża i nie boliPełzająca śmierć pod progiem.Wokół studni na podwórkuMokre buzie roześmiane,Dziecko kijem goni kółko,Ono też jest zabijane.Na poddaszu, przy lunecieSiwobrody gnie się mędrzec,Tropi prawdy we wszechświecie,I on też zabity będzie.W ciemnej bramie stoi szpicel,Czas na służbie wolno płynie,Całą widzi stąd ulicę -Nie zobaczy, kiedy zginie.A świat się zastanawia,A świat zachodzi w głowę - Czy obraz to bezprawia,Czy się wykuwa nowe.Zabijają ich spokojnie,Zabijają ich jak leci -Już nie trzeba iść na wojnę,Żeby stawić czoła śmierci.Żyć wystarczy, jak się żyło,Modlić się o święty spokój,Kopać grządki, kochać miłośćNic nie wiedząc o wyroku.Trzeba się ubierać ciepło,Jeść z umiarem, ważyć słowo,Dbać, by życie nie uciekło,Zanim się nie umrze zdrowo.Jeśli huknie coś lub błyśnieNie dać się ogarnąć grozą.Co ma tonąć - nie zawiśnie,Zawsze przyjdą i wywiozą.Świat na to sprawdza, pyta,Świat na to nic nie może,Świat się nadziei chwyta,Że to zrządzenie boże.Zabijają ich nie wiedząc, Ze ich właśnie zabijają,Zabijają śpiąc i jedząc,Patrząc, słysząc, nie pytając.Zabijają nas tą śmierciąKu rozrywce, ku przestrodze,Ku nauce naszym dzieciom,Co się nigdy nie urodzą.
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Dzie

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Dzie

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Dzie

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • CAKE (feat. KIZO) DZIARMA
  „On czuje do mnie pociąg - to nie PKP (uh) Sam nie da się pociąć, albo strzelić w łeb (uh, uh) THC znowu palimy na stres (uh) Nie robi koleżanek moich, rucha tylko mnie Mokre majtki, Netflix, blunt”
 • ORIGAMI (ft. korweta) Ronnie Ferrari
  „nie gadam z pałami Jedziemy z kur_ a kur*jadą z nami wow, tacy zabiegami robimy z pieniędzmi, co? ORIGAMI nie gadam z pałami Jedziemy z kur_ a kur*jadą z nami wow, tacy zabiegami robimy z p”
 • All For You Topky
  „Tried to write you a love song thought I could so far what I told you - you misunderstood it used to be so good what went wrong with us? I remember a night in Montparnasse you gave me a painti”
 • Ghetto Miszel
  „2k22 to 25 powód żeby zarobić rucham czas jak posuwam kroki proste sztuki gorzki boki p branża mnie chce ale ja nie chce jej wiesz jak jest wszystcy chcą mnei zjeść goni papier robieć ”
 • Raper w sutannie Ks. Jakub Bartczak
  „chodzę uśmiechnięty tak działa duch św. bug działa jest co złe mam to gdzieś chodzę uśmiechnięty tak działa duch św. bug działa jest co złe mam to gdzieś Bramy piekielne go nie przemogą ”

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Dzie - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Dzie - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.