Jacek Kaczmarski: Dzie

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Dzie

Zabijają ich powoli,Zabijają mimochodem,Nie przeraża i nie boliPełzająca śmierć pod progiem.Wokół studni na podwórkuMokre buzie roześmiane,Dziecko kijem goni kółko,Ono też jest zabijane.Na poddaszu, przy lunecieSiwobrody gnie się mędrzec,Tropi prawdy we wszechświecie,I on też zabity będzie.W ciemnej bramie stoi szpicel,Czas na służbie wolno płynie,Całą widzi stąd ulicę -Nie zobaczy, kiedy zginie.A świat się zastanawia,A świat zachodzi w głowę - Czy obraz to bezprawia,Czy się wykuwa nowe.Zabijają ich spokojnie,Zabijają ich jak leci -Już nie trzeba iść na wojnę,Żeby stawić czoła śmierci.Żyć wystarczy, jak się żyło,Modlić się o święty spokój,Kopać grządki, kochać miłośćNic nie wiedząc o wyroku.Trzeba się ubierać ciepło,Jeść z umiarem, ważyć słowo,Dbać, by życie nie uciekło,Zanim się nie umrze zdrowo.Jeśli huknie coś lub błyśnieNie dać się ogarnąć grozą.Co ma tonąć - nie zawiśnie,Zawsze przyjdą i wywiozą.Świat na to sprawdza, pyta,Świat na to nic nie może,Świat się nadziei chwyta,Że to zrządzenie boże.Zabijają ich nie wiedząc, Ze ich właśnie zabijają,Zabijają śpiąc i jedząc,Patrząc, słysząc, nie pytając.Zabijają nas tą śmierciąKu rozrywce, ku przestrodze,Ku nauce naszym dzieciom,Co się nigdy nie urodzą.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Dzie

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Dzie

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Dzie

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Pierwsza miłość Genzie
  „Czułem, że muszę zagadać To nie była łatwa sprawa Naszła mnie lekka obawa Nie ma co się zastanawiać Serce mi bije za szybko Tylko piszemy, widzę cię za szybką Kiedy znajdziemy się blisko Emocje”
 • Mama (piosenka z 'Mam talent') Bartek Wasilewski
  „Bartek Wasilewski wykonał ten utwór w programie "Mam talent". Życie ma psychikę że odbiera czasem mowę twoje oczy tak piękne prawie jak karmelowe ja jestem twoim synem zawsze będę pamiętał ja”
 • I że czuje się sam - feat. Michał Szczygieł (prod. Michał Głomski) Julia Rocka
  „Znowu dzwonił do mnie w nocy i wysyłał wiadomości, których mam już dosyć. (Oooo) Nie chcę dłużej tego znosić, nigdy nie zrozumiem o co jej w sumie tak naprawdę chodzi. (Oooo) To nie trwało za dłu”
 • Chłopiec - feat. Patrycja Markowska, Sarius (prod. Zalucki) Sebastian Fabijański
  „Mamo zobacz jak twój syn już dziś nie płacze Bo jestem ponad, a błędy biorę na klatę Szukam Boga tam gdzie czeka tylko Diabeł By z dna wyciągać tych, co widzieli mój upadek Ale wstałem. Idę dalej,”
 • Och i ach Sylwia Grzeszczak
  „Siadam, bo już się zaczął film Zobaczmy go do końca dziś Nasze historie z kilku lat O czym to jest? No, powiedz sam Ten dla dorosłych świat nas zwiódł Co chwilę chciał coś mieć na już Jakąś prze”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Dzie - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Dzie - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.