Jacek Kaczmarski: Krowa

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Krowa

Gdzieś na wiosnę front już przeszedł, Chłopcy poszli w trop - mnie w lesieChłop rannego znalazł i się ulitował. Młody był i niebogaty,Trochę traw, coś na kształt chaty, A w oborze jedna zabiedzona krowa. Leżę w słomie, liżę rany,Wtem chłop wpada zastrachany:- Idą Ruskie! - woła - ale od zachodu!- Cóżeś taki niespokojny?Może to już koniec wojny,Albo władzę przysyłają dla narodu!Podchodzimy na skraj lasu,A tam Ruskie - krowy pasą -Stado z tysiąc sztuk, dorodne, zdrowe, mleczne.Skoro trawę żre pod strażą,Znać - do Rosji je prowadząSpod Poznania, wiec zdobyczne - poniemieckie.Słuchaj - mówię - coś tak czuję,Że tu sobie pohandlujesz.Idź po bimber, coś go za oborą schował -Ruski nie zje, a wypijeA to bydło jest niczyje,Przecież przyda się w oborze - druga krowa!Idzie chłop - i mowa krótka:Wódka - krowa, krowa - wódka,Ale strażnik z karabinem - niet - powiada.Jak się krowy nie doliczą,To pod mur postawią z niczym.Nam się czisło, czyli liczba musi zgadzać!Chłop pomyślał i zaradził,Chudą krowę przyprowadził,Dodał bimber i zamienił ją - na tłustą.Mało ryczy, mleko daje,Chłop się cieszy, a ja - wzajem,Żeśmy krową - świnię podłożyli Ruskom!Jeszcze dobrze nie strzeźwieli -Do zagrody przylecieli.Krowę w łańcuch, mnie na muszkę, chłop pobity -Tak napili się za darmo,Odzyskali własność armii,I wykryli na dodatek - schron bandyty.Dziesięć lat ich kraj zwiedzałem,W jedenasty rok na stałePowróciłem tu, gdzie z nimi handlowałem.Chłopu poszło nie tak gładko -Żyje ponoć - pod Kamczatką,W każdym razie już go więcej nie widziałem.Nasza krowa - jakby zgadłaCo ją czeka - szybko padła,Nim przegnali ją na tamtą Bugu stronę.Pogrzeb miała uroczysty -W ziemi bliskiej, bo ojczystejLeżą kości jej -Starannie ogryzione.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Krowa

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Krowa

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Krowa

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Nim zajdzie słońce (feat. Doda) Smolasty
  „Nic nie będzie takie samo kiedy zabraknie nas Choć strzelamy sobie w serca, potem idziemy w bal A jeśli mi nie wierzysz, po prostu uderz mnie w twarz Ała Przy mnie nigdy po polikach nie popłyną ”
 • Skrzydełka Dekorator
  „Na brzegu Opodal krzaczka Mieszkała pipka dziwaczka Umiała Nie tylko gęgać Goniła Robiąc skrzydełka Poznała Dekoratora Trafiła strzała amora Tak zakochali się w sobie Że ona za niego zadzi”
 • Dobrze wiem LEXY CHAPLIN
  „Mów, dobrze wiem Już od dawna co chcesz mi powiedzieć Słów szkoda mi Choć ta samotność przyciąga do ciebie Tylko nocy cień Uspokaja mnie Wracam znów do siebie Przez Powiśle i Pragę Byłeś dla”
 • Stan (feat. Jonatan) Gibbs
  „Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na, na, na Choćbym żył jeszcze tysiąc lat Chcę już tylko żyć jak dziś, trzymać ciągle rytm (ej) Choćby dym pokrył cały ”
 • Kinderki Mortal
  „Nie tracę czasu na gierki, bo ty wciskasz mi play. Słodka jest jak kinderki i każdy chciałby ją mieć. Znowu gubię czas, choć cenny jest, wokół pędzi świat, a mój dziś obok mnie. A ja olewam wszystko ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • krowa kaczmarski narody
 • gdzieś na wiosne front
 • teledysk ze slowami i krowa
 • krowa tekst
 • krowa kaczmarski teksty

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Krowa - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Krowa - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.