Janusz Radek: Ballada o cudownych narodzinach Boles

Tekst piosenki

Brak wideo

Janusz Radek

Teksty: 107 Tłumaczenia: 0 Wideo: 14

Tekst piosenki

Janusz Radek: Ballada o cudownych narodzinach Boles

Bolesław, książę wsławiony, Z daru Boga narodzony, Modły świętego idziego Przyczyną narodzin jego. W jaki sposób się to stało, Jeśli Bogu tak się zdało, Możemy wam opowiedzieć, Skoro chcecie u tym wiedzieć. Doniesiono raz rodzicom, Którym brakło wciąż dziedzica, By ze złota dali odlać Co najrychlej ludzką postać. Niech ją poślą do świętego Na intencję szczęścia swego, Śluby Bogu niech składają i nadzieję silną mają. Co prędzej złoto stopiono i posążek sporządzono, Który za syna przyszłego Do świętego ślą idziego. Złoto, srebro, płaszcze cenne Oraz różne dary inne, Posyłają święte szaty i złoty kielich bogaty. Wnet posłowie się wybrali Przez kraje, których nie znali; Kiedy Galię już przebyli, Do Prowansji wnet trafili. Posłowie dary oddają, Mnisi dzięki im składają; Cel podróży swej podają Oraz prośby przedstawiają. Wtedy mnisi trzy dni całe Pościli na Bożą chwałę' A za postu ich przyczyną Matka wnet poczęła syna! Więc posłom zapowiedzieli, Co w swym kraju zostać mieli. Zostawiwszy mnichów z złotem Wysłańcy spieszą z powrotem. Minąwszy burgundzką ziemię Wrócili, gdzie polskie plemię. Przybyli z twarzą promienną, Księżnę zastając brzemienną! Takie były narodziny Owego właśnie chłopczyny, Nazwanego Bolesławem Ojciec zwał się Władysławem. Matka zaś Judyt imieniem, Za dziwnym losu zrządzeniem. Tamta Judyt kraj zbawiła, Gdy Holoferna zabiła Ta zaś porodziła syna, Który wrogom karki zgina. Spisać dzieje tego księcia To cel mego przedsięwzięcia.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Janusz Radek: Ballada o cudownych narodzinach Boles

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Janusz Radek: Ballada o cudownych narodzinach Boles

Skomentuj tekst

Janusz Radek: Ballada o cudownych narodzinach Boles

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Solo (piosenka na Eurowizja 2023) BLANKA (PL)
  „Baby, it’s kind of crazy how else to phrase it with you I lost’ve my senses Baby, what happened to ya? I thought I knew ya But now it’s time to face it Ya hot and cold, high and you’re l”
 • Cafe De Paris Dawid Kwiatkowski
  „Gdzie moje oczy masz Daj bo wychodzę Ktoś inny będzie je miał Plecakiem zmieniam kadr Na jednej nodze Czy ktoś postawi mi plac Gdyby świat zawrócił Nie dałbym się na manowce pchać Tour de Fr”
 • Szachy KUBAŃCZYK
  „Zwrotka 1: To jest niewiarygodne, tak jak zeznania w sądzie. Mój pseudonim w Polsce synonimem słowa progress. Dwadzieścia siedem lat, kilka baniek na koncie, twoja forma na lato - my na lata mamy ”
 • WAP (feat. Megan Thee Stallion) Cardi B
  „I said certified freak 7 days a week Wet-ass pussy, make that pullout game weak Yeah /4x Yeah, you fuckin’ with some wet-ass pussy bring a bucket and a mop for this wet-ass pussy Give me every”
 • Mam już dość OLIWKA BRAZIL
  „Mam już dość, mam już dość Yo, wyczuję to na kilometr, alibi masz już gotowe Amiri tak pogniecione, perfumy nie pachną jak moje Może to znów paranoja, a może Cię kocham za dwoje Dlatego palę za ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • muzyka o narodzinach
 • radek ballada o cudownych na
 • piosenka pt. ballada o cudownych narodzinach

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Ballada o cudownych narodzinach Boles - Janusz Radek, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Ballada o cudownych narodzinach Boles - Janusz Radek. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Janusz Radek.