OSWP: Nie widzisz

Tekst piosenki

Brak wideo

OSWP

Teksty: 10 Tłumaczenia: 0 Wideo: 0

Tekst piosenki

OSWP: Nie widzisz

Idę prosto przed siebie zamyślony i skupiony Wokół śmieci całe tony brudne i szare ulice Patrzę na to zamykam oczy i głośno krzyczę Biedne dzieci żebrające o kawałek chleba Gdzie są ich rodzice? Jest tyle biedy wokół jak gwiazd w galaktyce To codzienność społeczne znieczulice katastrofa Zbyt wysoko podniesione głowy by się tym przejmować Powiedzieć ciepłe słowo jak człowieka potraktować Patrzą na nas młode pokolenia trzeba je wychować Pokazać im że niedobra jest milczenia zmowa Nie tędy droga, nie traktuj biedaka jak wroga Przecież nie wiesz na jakim gruncie stanie twoja noga Nie masz pojęcia o tym jak bagno szybko wciąga Jak piłeczka od ping ponga znajdziesz się po drugiej stronie Gdy zobaczysz jak ciężko kiedy puste twoje dłonie Pomyślisz że jak nikt ci nie pomoże to już koniec Nie widzisz biedy, potrzebujących twej pomocy Chyba jesteś ślepy, i po niewidzialnej drodze kroczysz Uważaj bo kiedy się z niej stoczysz, poczujesz lęk i głód To otworzy twoje oczy Idę dalej dzisiaj po ulicach się snuję Wyciągam ostatniego zeta może on dziś kogoś poratuje Ta rzeczywistość mnie frustruje, takie czasy Widok samopoczucia nie buduje, w słuchawce basy Na ulicy kaleka, a jakiś tłusty grubas spogląda chłodnym wzrokiem z S-Klasy Myśli że jest bogiem bo na koncie dużo kasy Banknotów masy, obok ci co nie dali rady Pomyśl gdzie humanitarne są zasady Bez przesady, to realizm który męczy Jeden zapierdala furą za 700 tysięcy Inny od paru miesięcy nie jadł ciepłej strawy Więc pomyśl jak daleko zaszły te sprawy Ten świat kulawy, mówią że jest sprawiedliwy Gospodarka zgniata wciąga między swoje tryby Ubóstwo rośnie jak po deszczu grzyby Nie widzisz biedy, potrzebujących twej pomocy Chyba jesteś ślepy, i po niewidzialnej drodze kroczysz Uważaj bo kiedy się z niej stoczysz, poczujesz lęk i głód To otworzy twoje oczy Zwalniam kroki, przechodzę na drugą stronę Mijam ludzi i ich twarze szare niezadowolone Zmartwione, na chodniku jakby coś leżało Podchodzę bliżej - Nie ! To ludzkie ciało Co się stało przechodniów nie zainteresowało Bo czasu było mało, bo to ich nie obchodzi Gonią za tym żeby w życiu tylko sobie dogodzić Zbyt zajęci aby stanąć i pomyśleć przez chwilę Zobaczyć że wkoło tyle biedy i cierpienia Społeczeństwo egzystuje w matni zobojętnienia Pomoc socjalna, która w widmo się zmienia Ta sytuacja doprowadza moją krew do wrzenia Odchodzę daję głośniej muzykę na walkmana Zbyt wielu myśli że wokół biedy nie ma Na ten temat jeszcze przyjdzie niejedna wena Nie widzisz biedy, potrzebujących twej pomocy Chyba jesteś ślepy, i po niewidzialnej drodze kroczysz Uważaj bo kiedy się z niej stoczysz, poczujesz lęk i głód To otworzy twoje oczy Nie widzisz biedy ? To otwórz oczy ! Zobacz bieda swój kamień pod górę jak Syzyf toczy Nie widzisz biedy ? To otwórz oczy...
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

OSWP: Nie widzisz

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

OSWP: Nie widzisz

Skomentuj tekst

OSWP: Nie widzisz

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • The Tower (piosenka na Eurowizja 2024) Luna
  „Luna prezentuje piosenkę "The Tower" - propozycja do Konkursu Piosenki Eurowizji 2024. Premiera 24 stycznia 2024 r. Looking for a miracle Waiting for a sun to catch me I’ve gotta find a way back”
 • Nasz Czas TEENZ
  „TEENZ prezentuje utwór "Nasz Czas". Zaczynamy projekt ja jak zawsze dobrze ubrany kiedyś byłem spięty tak jak struna mojej gitary dziś co by nie było zawsze jestem wyluzowany najważniejsze są”
 • Cała sala śpiewa! Siostry Grabowskie, sanah
  „Uuu, na dancing sama szłam Uuuuu, jak gdyby nigdy nic Uuuuuu, pamięć jak sito mam Uuuu, i to plus na dziś W życiu mym nie same róże A szafa gra Ktoś tam wysoko w górze Chyba o mnie dba Ja c”
 • Co ja robię tu Lanberry
  „Dzisiaj znowu nad Warszawą, wisi parę ciemnych chmur. Myślami zawieszona, ciągle tone w tych ramionach, męczy mnie zepsuty mood. Pora zmierzyć sobie puls, i odpuścić może już. Jesteś ciągle ”
 • Ballada Lunaria
  „Uciekamy jak najdalej od Tego, czego nie chce widzieć świat Gdy wokoło każdy boi się Czy jutro będzie lżej Gdzie to dobro, które było w nas Wszystko poszło w piach Po co była w nas ta złość ”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Nie widzisz - OSWP, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Nie widzisz - OSWP. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - OSWP.