Patriotyczne: Pi

Tekst piosenki

Brak wideo

Patriotyczne

Teksty: 58 Tłumaczenia: 2 Wideo: 5

Tekst piosenki

Patriotyczne: Pi

Piękna nasza Polska cała,Piękna, żyzna i wspaniała,Wiele krain, wiele ludów,Wiele stolic, wiele cudów,Lecz najmilsze i najzdrowszePrzecież, człeku, jest Mazowsze.Bo gdzie takie cudne strojeI śpiewanki, i dziewoje?Kto w podkówki tak wykrzesze?Komu miłe tak pielesze,Jak ojczyste Mazurowi?Niechaj cała Polska powie!Poza Niemnem puszcza sroga,A na Rusi błotna droga,Góral zbytnie podkasały,A Odraki lód zniemczały;A więc nasza, nasza góra,Nie masz w świecie nad Mazura!Mówią, że tam na PodoluRośnie żyto bez kąkolu;Ale u nas dary bożePłyną Wisłą aż za morze,Przyśpiewują se flisaki,A grosz ma człek jaki taki. Gdzieś za światem Dniepr tam płynie,Sławne konie w Ukrainie;Ale kto, jak Mazur właśnie,Wioząc z konia biczem trzaśnie!Kiedy jedzie do Warsęgi,Mówią wszyscy: Mazur tęgi!Tęgi Mazur wej w pokoju!Lecz się przyda i do boju,Znane w Polsce kosyniery,I do boju Mazur szczery.Gdy do kosy się przyłożyTnie Moskala jak gniew Boży.Dana, dana, dana, dana,Za Ojczyznę miła rana!Prędzej zginą rzeki, góry,Niźli Polska i Mazury!Bies cię porwie, MikołajuA swoboda będzie w kraju.
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Patriotyczne: Pi

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Patriotyczne: Pi

Skomentuj tekst

Patriotyczne: Pi

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • ZAPACH CANDY DOMINIK RUPIŃSKI
  „Ja biorę ten wdech Znowu czuje to samo Na bok ten stres Choć pobudza moje ciało Niebieski dres I nike tak samo Mam czyste myśli A koszulkę z plamą Patrzę na storki, one śmierdzą reklamą I”
 • Święta w prezentach Piękni i Młodzi
  „znowu dzień kończy się wracam z pracy choć wiem raczej spóźnię się cała drogę padał gesty śnieg ominie mnie kolacja jakoś rade dam puszczam sobie 'Last Christmas' gdybym tylko mógł pocztówkę”
 • Nie Znasz Wad Dwa Sławy
  „Od kiedy wszedłem nie wiesz o co common zakręciłem w głowie czy za szybko wstałaś? już przeglądasz moje profilowe skomentujesz czy wkleisz 2 ognie? ty jak gospodarka albo influenserkja albo ”
 • Ratuj (ft. Tribbs) Smolasty
  „Ciągle jestem taki sam Coś zjebałem – to nie ja! Nie chce słuchać twoich rad Nie chce słuchać twoich dram Dla niej będę słodki cham Bukiet róż i nocny włam Dzisiaj nawet whisky sour nie uleczy t”
 • WOW MEGA Patrycja Mołczanow
  „Dzwoni menadżerka, mówi jest nowa oferta WOW MEGA skrzynka i koperta, w niej dycha w papierkach WOW MEGA Komu to zawdzięczam zapytam dzisiaj lusterka słyszę: WOW MEGA WOW MEGA, WOW MEGA, WOW ME”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • polskie piosenki patriotyczne teksty
 • lód umrzem lub zwycięzył Panowie w stolicy bawili
 • piękna nasza polska cała tekst

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Pi - Patriotyczne, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Pi - Patriotyczne. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Patriotyczne.