Patriotyczne: Warszawianka 1905

Tekst piosenki

Brak wideo

Patriotyczne

Teksty: 58 Tłumaczenia: 2 Wideo: 5

Tekst piosenki

Patriotyczne: Warszawianka 1905

Śmiało podnieśmy sztandar nasz w górę,Choć burza wrogich żywiołów wyje, Choć nas dziś gnębią siły ponure, Chociaż niepewne jutro niczyje....O, Bo to sztandar całej ludzkości, To hasło święte, pieśń zmartwychwstania,To tryumf pracy, sprawiedliwości, To zorza wszystkich ludów zbratania! Naprzód, Warszawo, na walkę krwawą, Świętą a prawą, marsz, marsz, Warszawo!Dziś, gdy roboczy lud ginie z głodu,Zbrodnią w rozkoszy tonąć jak w błocie,I hańba temu, kto z nas za młoduLęka się stanąć choć na szafocie!O, nie bez śladu każdy z tych skona,Co życie sprawie oddaje w darze,Bo nasz zwycięski marsz ich imionaMilionom ludzi ku czci przekaże!Naprzód, Warszawo ...Hura! Zerwijmy z carów korony,Gdy ludy dotąd chodź w cierniowej,I w krwi zatopmy nadgniłe trony,Spurpurowiałe we krwi ludowej!Ha! Zemsta straszna dzisiejszym katom,Co wysysają życie z milionów!Ha! Zemsta carom i plutokratom,A przyjdzie żniwo przyszłości plonów!Naprzód, Warszawo ...
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Patriotyczne: Warszawianka 1905

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Patriotyczne: Warszawianka 1905

Skomentuj tekst

Patriotyczne: Warszawianka 1905

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Wiem Carla Fernandes
  „znów czuje ze tracę grunt pod nogami prze stój nie chcę wiedzieć czy to już co tam wołam z planów został gruzy taka kolej rzeczy , cóż chciałam mieć wszystko na raz i nie wiedział sama co”
 • It'll Be Okay Shawn Mendes
  „Are we gonna make it? Is this gonna hurt?" We can try to sedate it But that never works I start to imagine a world where we don't collide It's making me sick but we'll heal And the sun wil”
 • Nie Znasz Wad Dwa Sławy
  „Od kiedy wszedłem nie wiesz o co common zakręciłem w głowie czy za szybko wstałaś? już przeglądasz moje profilowe skomentujesz czy wkleisz 2 ognie? ty jak gospodarka albo influenserkja albo ”
 • Ratuj (ft. Tribbs) Smolasty
  „Ciągle jestem taki sam Coś zjebałem – to nie ja! Nie chce słuchać twoich rad Nie chce słuchać twoich dram Dla niej będę słodki cham Bukiet róż i nocny włam Dzisiaj nawet whisky sour nie uleczy t”
 • WOW MEGA Patrycja Mołczanow
  „Dzwoni menadżerka, mówi jest nowa oferta WOW MEGA skrzynka i koperta, w niej dycha w papierkach WOW MEGA Komu to zawdzięczam zapytam dzisiaj lusterka słyszę: WOW MEGA WOW MEGA, WOW MEGA, WOW ME”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • warszawianka tekst
 • warszawianka 1905
 • warszawianka tekst 1905
 • tekst piosenki warszawianka
 • warszawianka tekst piosenki

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Warszawianka 1905 - Patriotyczne, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Warszawianka 1905 - Patriotyczne. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Patriotyczne.