Stare Dobre Małżeństwo: Panna Anna

Tekst piosenki

Brak wideo

Stare Dobre Małżeństwo

Teksty: 285 Tłumaczenia: 0 Wideo: 32

Tekst piosenki

Stare Dobre Małżeństwo: Panna Anna

Kiedy wieczór gaśnieI ustaje dzienny znój -Panna Anna właśnieNajwabniejszy wdziewa strój.Palce nurza smukłeW czarnoksięskiej skrzyni mrok,I wyciąga kukłę,Co ma w nic utkwiony wzrok.To - jej kochan z drewna,Zły, bezmyślny, martwy głuch!Moc zaklęcia śpiewnaWprawia go w istnienia ruch.On nic nie rozumie,Lecz za niego działa - czar...Panna Anna umieKusić wieczność, trwonić żar...W dzień od niego stroni,Nocą - wielbi sztywny kark,Nieugiętość dłoni,Natarczywość martwych warg."Bóg zapomniał w niebie,Że samotna ginę w śnie!Kogóż mam, prócz ciebie?Pieść, bo musisz pieścić mnie!"Pieści ją bezdusznie,Pieści właśnie tak a tak -A ona posłusznieCałym snem omdlewa wznak.Śmieszny i niezgrabny,Swą drewnianą tężąc dłoń,Szarpie włos jedwabny,Miażdży piersi, krwawi skroń.Blada, poranionaPanna Anna bólom wbrewOd rozkoszy kona,Błogosławiąc mgłę i krew!Poprzez nocną ciszęIdzie cudny, złoty strach...A śmierć się kołyszeCała w rosach, cała w snach.Potem nic nie słychać,Jakby ktoś na dany znakNie chciał już oddychać -Byle istnieć tak a tak...A gdy świt się czyni -Panna Anna dwojgiem rąkZnów zataja w skrzyniDrewnianego sprawcę mąk.Sztuczne wpina różeW czarny, ciężki, wonny szal -I po klawiaturzeBłądząc dłonią - patrzy w dal..Dźwięki płyną zdradnie,Płyną właśnie tak a tak...Chyba nikt nie zgadnie -Z kim spędziła noc i jak?
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Stare Dobre Małżeństwo: Panna Anna

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Stare Dobre Małżeństwo: Panna Anna

Skomentuj tekst

Stare Dobre Małżeństwo: Panna Anna

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • The Tower (piosenka na Eurowizja 2024) Luna
  „Luna prezentuje piosenkę "The Tower" - propozycja do Konkursu Piosenki Eurowizji 2024. Premiera 24 stycznia 2024 r. Looking for a miracle Waiting for a sun to catch me I’ve gotta find a way back”
 • Nasz Czas TEENZ
  „TEENZ prezentuje utwór "Nasz Czas". Zaczynamy projekt ja jak zawsze dobrze ubrany kiedyś byłem spięty tak jak struna mojej gitary dziś co by nie było zawsze jestem wyluzowany najważniejsze są”
 • Cała sala śpiewa! Siostry Grabowskie, sanah
  „Uuu, na dancing sama szłam Uuuuu, jak gdyby nigdy nic Uuuuuu, pamięć jak sito mam Uuuu, i to plus na dziś W życiu mym nie same róże A szafa gra Ktoś tam wysoko w górze Chyba o mnie dba Ja c”
 • Co ja robię tu Lanberry
  „Dzisiaj znowu nad Warszawą, wisi parę ciemnych chmur. Myślami zawieszona, ciągle tone w tych ramionach, męczy mnie zepsuty mood. Pora zmierzyć sobie puls, i odpuścić może już. Jesteś ciągle ”
 • Ballada Lunaria
  „Uciekamy jak najdalej od Tego, czego nie chce widzieć świat Gdy wokoło każdy boi się Czy jutro będzie lżej Gdzie to dobro, które było w nas Wszystko poszło w piach Po co była w nas ta złość ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • barca toons - sent la magia
 • sdm panna.anna
 • panna anna sdm słowa
 • panna anna tekst
 • panna anna sdm

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Panna Anna - Stare Dobre Małżeństwo, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Panna Anna - Stare Dobre Małżeństwo. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Stare Dobre Małżeństwo.