T-Raperzy znad Wis: Potop
Tekst piosenki
Brak wideo
Tekst piosenki
T-Raperzy znad Wis: Potop
Drogie dziatki, chcemy streścić To co mieści się w powieści"Potop" Heńka SienkiewiczaSą to dzieje BabiniczaCo naprawdę na nazwiskoKmicic miał, lecz to me wszystkoWpierw hulaszcze wiódł on życie - Raz w Lubiczu, raz w Upicie,Martwiąc OIę z Billewiczów,Co kochała się w Kmicicu.Gdy z Butrymów padli rękiKmicicowi podkomendni W ramach szału i rozliczeńSpalił wieś Wołmontowicze. Nieco później porwał OlęLecz w Michała wpadł niewolę.A gdy ten go wział no ostrzęRzekł mu: "Kończ... waść!... wstydu... oszczędź!..."Gdy no służbę do Janusza Radziwiła Jędrek ruszał,Nie przypuszczał, że Kiejdanach Zdrada jest zaplanowana.Gdy już pojął, w czym jest sprawa,Porwał księcia Bogusława,Lecz z siłami się przeliczyłI zaliczył strzał z krócicy,Co wyłączył go z obieguSkutkiem pewnych przerw w krwiobiegu.Wierny wachmistrz, imć Soroka Strzegł go jak źrenicy oka.Gdy wydobrzał, Babinicza Miano przybrał, a KiemliczaWraz z synami (Damian, Kosma) Do oddziału wziął i postrachPoczął szerzyć pośród Szweda,Co natenczas nas oblegał. Gracko bronił Jasnej GóryWypadami poza mury. Zniszczył wielka kolubrynę I z Kordeckim Augustynem, Co klasztoru był przeorem, Przegnał precz najeźdźców sforę,Co w potężnej była sile,A jej wodzem był sam Miller.Tam gdzie Nowy Targ jest bliskoPrzyczaiło się Szwedzisko,By stłuc Jana Kazimierza, Lecz Babinicz talk uderzał, Wspomagany przez górali, Ze Szwedziska tyły dali.Co do biegu dalszych zdarzeńTo otrzymał czambuł w darzeI Karola się GustawaWojskom wciąż we znaki dawałTam gdzie Kazanowski pałacMa swój ogród, jak ten pajac,Pan Zagłoba, wiódł z wrogamiBój (de facto zaś z małpami)Ale później dzielnie stawał,By wolną była Warszawa.Zaś Jędrkowi wpadł na klingęKumpel rajtar zwan KetlingiemI że Ola rzekł niebogaUwięziona jest w TaurogachU Bogusia sprzedawczykaKtóry erotycznych szykanUporczywie jej dostarcza,Lecz jej cnota jest jak tarcza.Gdy J. się dla kraju trudziOlka skrywa się na Żmudzi.Wreszcie w bitwie pod Prostkami,Kiedy już z niedobitkamiZbiega z pola Boguś podłyJędrek łaps go, na nic modły,Lecz, że nie wie, że OleńkaNie jest już w Bogusia rękach,Gdy ten grozi jej pochówkiem,To ocala swą makówkę.Jędruś, miast już wieść spokojnyByt, na nowe rusza wojny,A na wojny, jak wiadomo,Nikt nie rusza z narzeczoną.Gdy nachodzi już dziewczynę,By iść do benedyktynek,Wraca Jędrek ciężko ranny,Do stóp pada swojej panny,Wszystko pięknie się wyjaśnia,Jak to w tego typu baśniach.Potem ślub, a w epiloguPewnie dojdzie do połogu.Nic już nie ma do dodania Pora zasiąść do czytania.Potop! Potop! Bez PotopuByłbyś tym czym dom bez stropu!
Tłumaczenie piosenki
T-Raperzy znad Wis: Potop
Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Reklama
Reklama
Inne teksty wykonawcy
T-Raperzy znad Wis: Potop
-
Spotkajmy si
- T-Raperzy znad Wis
-
Blues hodowcy k
- T-Raperzy znad Wis
-
Bo gdy cyganka kocha
- T-Raperzy znad Wis
-
Boles
- T-Raperzy znad Wis
-
Stefan Batory
- T-Raperzy znad Wis
Skomentuj tekst
T-Raperzy znad Wis: Potop
Pisz jako Gość
4000 znaków do wpisania
Twój komentarz może być pierwszy
Reklama
Reklama
Polecane na dziś
Teksty piosenek
-
Samoloty (ZORZA) - feat. Kaśka Sochacka
Dawid Podsiadło
„Czy coś mnie chwyci tak jak wcześniej? Chodzę tyłem jakiś dłuższy czas Mniej mi w oczy wieje wiatr Kto złapie mnie za drżącą rękę? Jestem tu na krótką chwilę jak Bluza metr czterdzieści dwa ”
-
Toksyny (Słoń & The Returners)
Słoń
„Jebać tych skrajnie z lewej i jebać tych skrajnie z prawej Wykurwiaj jak jesteś zjebem, co myśli że ma monopol na prawdę Nie chce żyć z butem na gardle, pierdole wasz mentalny karcer Po jednej komu”
-
Wonderful
Monika Kociołek
„You keep trying he's so wonderful If you lie and let it go, if you want my soul Second to come dare us to stay And one day I'mma stay The others just played I was stuck in their days Please do”
-
Miodożer
Genzie
„Kiedy wokół wielki lwy Ja muszę być jak miodożer Pokazuję kły i napieram jak buldożer Nic ci nie pomoże Nic ci nie pomoże Wielkie lwy, ich wielkie kły Nie są straszne mi Nie są straszne mi W”
-
Suma wszystkich strachów
Małpa
„Małpa prezentuje utwór "Suma wszystkich strachów". Kiedy byłem małym chłopcem w kółko powtarzali mi Że gdy dorosnę to nie będę mógł uronić łzy Że mam emocje kryć tak by ich nie zobaczył nikt Dzi”
Użytkownicy poszukiwali
Teksty piosenek
- raz w lubiczu raz w upicie●
- piosenka goralskich raperow●
- gry potop piosenki●
- piosenkapotop tekst●
Reklama
Ostatnio wyszukiwane
Teksty piosenek
Wybrane
Teksty piosenek
-
Backstage (RAMÓWKA SBM) - x Szaran
- NIKOŚ
-
Czy o mnie myślisz?
- Maciej Skiba
-
GOD SAVE THE PRAGUE (RAMÓWKA SBM) - feat. Charlie Monckler
- fukaJ
-
Jedna Noc - feat. Julia Kamińska
- Claysteer
-
Cnoty niewieście
- Alicja Janosz
-
simonte - Jazda [
- simonte
-
To tylko wiosna - feat. Maryla Rodowicz
- Mata
-
Gen D
- Chivas
-
Zatańcz ostatni raz
- FANKA
-
Ona chciałaby górala
- Rompey
Reklama
Tekst piosenki Potop - T-Raperzy znad Wis, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Potop - T-Raperzy znad Wis. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - T-Raperzy znad Wis.
Komentarze: 0