Andrzej Rosiewicz: Graj cyganie graj

Tekst piosenki

Brak wideo

Andrzej Rosiewicz

Teksty: 21 Tłumaczenia: 0 Wideo: 11

Tekst piosenki

Andrzej Rosiewicz: Graj cyganie graj

Ciężka jest praca górnika, niełatwa jest praca kelnera... Tak pieśń się moja zaczyna, pieśń o zachodnich bankierach. Motyl wiosenny przeleciał - o! siadł! już nurza się w kropli rosy, a tam zachodnim bankierom za wcześnie siwieją włosy... Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera. Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, niełatwe jest życie bankiera. Legitymację partnerską oddał Wincenty Kalemba, a tam zachodnim bankierom to włosy stają dęba... Chłopak pręży muskuły, dziewczyna ma swoje wdzięki, a wśród zachodnich bankierów to lament jeno i jęki! Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera. Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, niełatwe jest życie bankiera. Skrzypek żebrak samouk, kapelusz leży pod murem, a tam się bankier zachodni to porwał na siebie ze sznurem... Jesteśmy trochę szczuplejsi i jakby bardziej roślinni, lecz za co cierpią bankierzy? Za co? Czy oni są winni? Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera. Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, niełatwe jest życie bankiera. Skowronek gwiżdże beztrosko wśród wiosennego listowia, a tam bankierzy odchodzą ze względu na zły stan zdrowia. Płynęła rzeka zielona, płynęła kiedyś w te strony, a teraz nie ma już rzeki i wysechł strumyk zielony... Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera. Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, niełatwe jest życie bankiera. Dwadzieścia cztery miliardy, po tysiąc dolców na głowę - i co nam z tego zostało? Trudności paszportowe! Płynęła rzeka zielona i złote miały być karpie, a teraz i naród głodny i cała klika się szarpie... Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera. Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, niełatwe jest życie bankiera. Żal mi zachodnich bankierów, choć sam już nie wiem, dlaczego? Blady księżyc na niebie nie wróży nic dobrego... Wy wiecie, o co mi chodzi, dlaczego nad nimi dziś płaczę: a dobrze im tak! krwiopijcy, lichwiarze, wyzyskiwacze, jeszcze dwie zwrotki rezerwowe na bis! W łazience prosię różowe beztrosko chrząka i kwiczy, a tam zachodni bankierzy nie mogą się swego doliczyć... Mógłbym pożyczyć bankierom, lub w formie dać zapomogi, lecz nie chcę szafy przesuwać, nie będę zrywał podłogi! Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera. Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, niełatwe jest życie bankiera. Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, muzyka twoja nagle z żalem w sercu wzbiera. Graj, cyganie, graj, serce swoje daj, niełatwe jest życie...byłego premiera ...ra dada, tadaradara, tarara rirarara rararararara Tada radara, tararirara, tariririri rarirara...
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Andrzej Rosiewicz: Graj cyganie graj

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
79 %
21 %

Inne teksty wykonawcy

Andrzej Rosiewicz: Graj cyganie graj

Skomentuj tekst

Andrzej Rosiewicz: Graj cyganie graj

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Nim zajdzie słońce (feat. Doda) Smolasty
  „Nic nie będzie takie samo kiedy zabraknie nas Choć strzelamy sobie w serca, potem idziemy w bal A jeśli mi nie wierzysz, po prostu uderz mnie w twarz Ała Przy mnie nigdy po polikach nie popłyną ”
 • Skrzydełka Dekorator
  „Na brzegu Opodal krzaczka Mieszkała pipka dziwaczka Umiała Nie tylko gęgać Goniła Robiąc skrzydełka Poznała Dekoratora Trafiła strzała amora Tak zakochali się w sobie Że ona za niego zadzi”
 • Dobrze wiem LEXY CHAPLIN
  „Mów, dobrze wiem Już od dawna co chcesz mi powiedzieć Słów szkoda mi Choć ta samotność przyciąga do ciebie Tylko nocy cień Uspokaja mnie Wracam znów do siebie Przez Powiśle i Pragę Byłeś dla”
 • Stan (feat. Jonatan) Gibbs
  „Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na, na, na Choćbym żył jeszcze tysiąc lat Chcę już tylko żyć jak dziś, trzymać ciągle rytm (ej) Choćby dym pokrył cały ”
 • Kinderki Mortal
  „Nie tracę czasu na gierki, bo ty wciskasz mi play. Słodka jest jak kinderki i każdy chciałby ją mieć. Znowu gubię czas, choć cenny jest, wokół pędzi świat, a mój dziś obok mnie. A ja olewam wszystko ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • graj cyganie graj
 • graj cyganie graj tekst
 • Z.Sosnicka tekst piosenki Graj Cyganie
 • graj cyganie graj rosiewicz
 • graj Cyganie tekst

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Graj cyganie graj - Andrzej Rosiewicz, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Graj cyganie graj - Andrzej Rosiewicz. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Andrzej Rosiewicz.