Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 3

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa

To, co ważne - odbywa się w głębi,za kotarą widoczne częściowo -Klio w sukni w kolorze gołębimstroi skroń aureolą laurową.W jednej dłoni tryumfalna fanfara,w drugiej - tom starożytnej historii.Tak pozuje potomnym - a malarzprezentuje się nie mniej wytwornie.Wypaliły się świece Habsburgówpod solidnym, flamandzkim sufitem;w świetle dnia - szachownica z marmuru,mapa świeżych wolności i zwycięstw.A artysta? - Sztalugi, taboret,pludry, beret, wycięte rękawy -widzi w sztuce historii podporę(oraz własny gościniec do sławy).Przez lat trzysta kotara Vermeerajedwabnemu lśnić światłu pozwoli,aż ją kupi doradca Hitlerai ukryje na pięć lat - w sztolni soli.Tyle scena... a morał? Pointa?Że Malarstwo - Historii jest lustrem?Że zdobyta raz wolność jest święta?Spójrz na płótno malarza. Puste.
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Classic EPIS DYM KNF
  „Ogień na tłoki! nie bój sie życia z salonu fura ,jeszcze dziewica noga poszyta jak kierownica gestykulacja zawsze na mych klipach Ogień na tłoki! nie bój sie życia z salonu fura ,jeszcze dziewi”
 • Twój Stary To Sarius Sarius
  „AP always flex Twój stary to Sarius! heheh chicki, chicki blau Z martwego miasta ma, Mariusz, nie hrabia Mam manię jak Magellan, lecę w górę jak hajs Świata znam każdy stan, spadam tak samo j”
 • Kokaina Tymek
  „Kokaina, nogi swe rozchyla miasto, jak kokaina Kokaina, nogi swe rozchyla miasto, jak kokaina Kokaina, Kokaina, Kokaina, Kokaina miasto, jak kokaina Kokaina, miasto, jak kokaina wciąga jak ko”
 • CRIMINAL KRONKEL DOM
  „znowu podjeżdża lodówa nie , nie, to nie sen Właśnie kończy się dzień Łapiesz ostatniego bucha Znowu syreny dźwięk Za plecami masz cień Criminal, Criminal, Criminal, Criminal Criminal, Crimin”
 • Fotograf Brok Organek
  „jestem fotograf mówią mi Brok oprócz nagana mam niezły wzrok może i widzę i ciut jakby więcej może to prawda gdy patrze na ręce to wiem potrafię ocalić tak wiele trzeba tylko ocalić kamerę ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • kaczmarski alegoria malarstwa
 • jacek kaczmarski malarstwo

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Alegoria malarstwa - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Alegoria malarstwa - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.