Jacek Kaczmarski: Aleksander Wat

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 4

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Aleksander Wat

Zmęczony Piorun - wzrok ParsifalaBiały od żaru kazachskich pólOgląda owal Świętego GraalaKrwi Boskiej Kielich - Mądrość i Ból.Wiecznej się poddał wiedzy katordzeUczeń Merlina - tułaczy Żyd.I grał mu Bacha księżyc po drodze,I szły z nim wierne, więzienne wszy.Szesnastoletni Kałmuk - MarksistaGirlandy z uszu rzucał na stół,Doby odmierzał piwniczny wystrzałI chleb łamany z prorokiem w pół.I wszystkie śmierci były mu dane,Ciało drążyła mu każda z kul?Sól czasu sypał w otwartą ranęApostoł wszystkich wiar świata - Ból.Za kalejdoskop białych salonów,Za romans z Heglem w Belle epoqueKnuty bydlęcych na wschód wagonów,Pod krzyżem z Chleba ciężki krok.Z czaszek przyjaciół kapie narkotykSławy, szaleństwa, strachu i zdradPrzez mały okrągły historii dotyk,Który zaciera za sobą ślad.Ciała przyjaciół - warstewka ziemi,Pod którą mrowi się trupi ul.I śni się wielki Sen o Kamieniu,I zrywa ze snu prawdziwy Ból.Miłość. Tak, Miłość. Sztuka. Tak, Sztuka,Lecz Ból, co na pół przecina twarz.Nikt już Świętego Graala nie szukaI nikt nie broni Wyniosłych Baszt.Woń cytrusowa słońc Kalifornii,W drgających iskrach paryska noc.Moi umarli milczą pokornie,Na ziemi tarcza moja - mój koc.Zmęczony Piorun - wzrok Parsifala- Światło gasnące z dwóch białych kul -Ogląda owal Świętego Graala -I Ból zamienia się w Moc.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Aleksander Wat

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Aleksander Wat

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Aleksander Wat

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Face it alone Queen
  „hen something so near and dear to life, Explodes inside, You feel your soul, Is set on fire. When something so deep and so far and wide, Falls down beside, Your cries can be heard, So loud a”
 • Ania (piosenka z filmu o Annie Przybylskiej) Andrzej Piaseczny
  „Tak się miało stać Tak być Zostać tak W słońce leć Sama wiesz Najzwyczajniej to pociąga nas Choć dzień Musi zajść Tak czy nie Czy nie, czy nie Czy nie biegniemy tam Żeby żyć, by żyć I ”
 • Nibylandia Blue Cafe
  „Chociaż na moment Pokaż mi miejsce na ziemi Gdzie nie jest tak ciemno, choć słońce Co rano wstaje jak kiedyś Bać się będę mniej Może z czasem będzie lżej Gdy poprosisz, zawsze, ja białą flagę ”
 • Krystyna Ralph Kaminski
  „Halina ma orzech i orzech wciąż grabi Malina ma pierwsza, a babcia wrześniowe Pod ziemią mieszkają Diana i Suzy a kot do kichania Znów mnie doprowadza Helenka z Marzenką znów grilla rozpala Wuj”
 • All I Have (EMO) Oskar Cyms
  „Walking away Closer to sober Something is telling me We can't be reached anymore I'm falling apart But I know that I need you I need you now It hit me like a train When nothing felt the same”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • kaczmarski aleksander wat
 • jacek kaczmarsi na ziemi co zawsze
 • i szły z nim wierne więzienne wszy
 • chleb kaczmarski
 • aleksander wat kaczmarski

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Aleksander Wat - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Aleksander Wat - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.