Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa (Vermeer)
Tekst piosenki
Brak wideo
Tekst piosenki
Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa (Vermeer)
To, co ważne - odbywa się w głębi,za kotarą widoczne częściowo -Klio w sukni w kolorze gołębimstroi skroń aureolą laurową.W jednej dłoni tryumfalna fanfara,w drugiej - tom starożytnej historii.Tak pozuje potomnym - a malarzprezentuje się nie mniej wytwornie.Wypaliły się świece Habsburgówpod solidnym, flamandzkim sufitem;w świetle dnia - szachownica z marmuru,mapa świeżych wolności i zwycięstw.A artysta? - Sztalugi, taboret,pludry, beret, wycięte rękawy -widzi w sztuce historii podporę(oraz własny gościniec do sławy).Przez lat trzysta kotara Vermeerajedwabnemu lśnić światłu pozwoli,aż ją kupi doradca Hitlerai ukryje na pięć lat - w sztolni soli.Tyle scena... a morał? Pointa?Że Malarstwo - Historii jest lustrem?Że zdobyta raz wolność jest święta?Spójrz na płótno malarza. Puste.
Tłumaczenie piosenki
Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa (Vermeer)
Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Reklama
Reklama
Inne teksty wykonawcy
Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa (Vermeer)
-
Aleksander Wat
- Jacek Kaczmarski
-
Alternatywa
- Jacek Kaczmarski
-
Ballada o bieli
- Jacek Kaczmarski
-
Ballada o powitaniu
- Jacek Kaczmarski
-
Ballada o spalonej synagodze
- Jacek Kaczmarski
Skomentuj tekst
Jacek Kaczmarski: Alegoria malarstwa (Vermeer)
Pisz jako Gość
4000 znaków do wpisania
Twój komentarz może być pierwszy
Reklama
Reklama
Polecane na dziś
Teksty piosenek
-
Samoloty (ZORZA) - feat. Kaśka Sochacka
Dawid Podsiadło
„Czy coś mnie chwyci tak jak wcześniej? Chodzę tyłem jakiś dłuższy czas Mniej mi w oczy wieje wiatr Kto złapie mnie za drżącą rękę? Jestem tu na krótką chwilę jak Bluza metr czterdzieści dwa ”
-
Toksyny (Słoń & The Returners)
Słoń
„Jebać tych skrajnie z lewej i jebać tych skrajnie z prawej Wykurwiaj jak jesteś zjebem, co myśli że ma monopol na prawdę Nie chce żyć z butem na gardle, pierdole wasz mentalny karcer Po jednej komu”
-
Wonderful
Monika Kociołek
„You keep trying he's so wonderful If you lie and let it go, if you want my soul Second to come dare us to stay And one day I'mma stay The others just played I was stuck in their days Please do”
-
Miodożer
Genzie
„Kiedy wokół wielki lwy Ja muszę być jak miodożer Pokazuję kły i napieram jak buldożer Nic ci nie pomoże Nic ci nie pomoże Wielkie lwy, ich wielkie kły Nie są straszne mi Nie są straszne mi W”
-
Suma wszystkich strachów
Małpa
„Małpa prezentuje utwór "Suma wszystkich strachów". Kiedy byłem małym chłopcem w kółko powtarzali mi Że gdy dorosnę to nie będę mógł uronić łzy Że mam emocje kryć tak by ich nie zobaczył nikt Dzi”
Użytkownicy poszukiwali
Teksty piosenek
- jacek kaczmarski alegoria malarstwa●
- vermeer tłumaczenie●
- Vermeer i jacek Kaczmarski ●
Reklama
Ostatnio wyszukiwane
Teksty piosenek
Wybrane
Teksty piosenek
-
God Is A Weapon
- Falling In Reverse
-
The Contract
- TWENTY ONE PILOTS
-
Rocket - feat. Tony Iommi
- Robbie Williams
-
Ej Aj
- NOWATOR // PAPRODZIAD // KAŁAMAGA
-
W innym świecie
- Maja Golec
-
I'm Still Standing
- Sound Of Legend
-
Just Breathe - feat. Russell Crowe
- Zucchero
-
ani trochę
- Magda Bereda
-
Serra (Pontic Genocide Anniversary Tribute)
- Sakis Tolis
-
Matka
- Karolina Czarnecka
Reklama
Tekst piosenki Alegoria malarstwa (Vermeer) - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Alegoria malarstwa (Vermeer) - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.
Komentarze: 0