Jacek Kaczmarski: Latarnie

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Latarnie

Latarnie połączone przewodami, Wzdłóż ulic rzędem tkwią,A noce coraz gęstrze i ciemniejsze, za oknami i po bramach,Resztkami swoich bladych sił, niektóre tylko z latarń dziś się tlą...Inne zgaszono albo z czasem zgasły same.Nic- nie oświetla tego, co wieczorem na ulicach dzieje się,na rogu gdzie milicjant stoi, jedna lampa świeci dla pozoru...Jedyne co rozjaśnia mrok, to z suteryn nocne lampki dwie...I z wszystkich okien, tępy blask telewizorów.Jaśnieją obce miasta światłem wziętym z ponad naszych ciemnych głów,I wzrok kieruje się z ciemności tam, gdzie widać wszystko jak na dłoni,A tu gdzie nic nie widać, słychać z mroku serię poplątanych słów...I jedno przywidzenie, drugie goni.Latarnie połączone przewodami, wzdłóż ulic rzędem tkwią,A noce coraz gęstrze i ciemniejsze, a wieczory też nie lepsze.Pijanym i pobitym - mówią - nie potrzebne latarń światła są,Tylko ich słupy, żeby na nich się podeprzeć...
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Latarnie

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Latarnie

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Latarnie

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Solo (piosenka na Eurowizja 2023) BLANKA (PL)
  „Baby, it’s kind of crazy how else to phrase it with you I lost’ve my senses Baby, what happened to ya? I thought I knew ya But now it’s time to face it Ya hot and cold, high and you’re l”
 • Cafe De Paris Dawid Kwiatkowski
  „Gdzie moje oczy masz Daj bo wychodzę Ktoś inny będzie je miał Plecakiem zmieniam kadr Na jednej nodze Czy ktoś postawi mi plac Gdyby świat zawrócił Nie dałbym się na manowce pchać Tour de Fr”
 • Szachy KUBAŃCZYK
  „Zwrotka 1: To jest niewiarygodne, tak jak zeznania w sądzie. Mój pseudonim w Polsce synonimem słowa progress. Dwadzieścia siedem lat, kilka baniek na koncie, twoja forma na lato - my na lata mamy ”
 • WAP (feat. Megan Thee Stallion) Cardi B
  „I said certified freak 7 days a week Wet-ass pussy, make that pullout game weak Yeah /4x Yeah, you fuckin’ with some wet-ass pussy bring a bucket and a mop for this wet-ass pussy Give me every”
 • Mam już dość OLIWKA BRAZIL
  „Mam już dość, mam już dość Yo, wyczuję to na kilometr, alibi masz już gotowe Amiri tak pogniecione, perfumy nie pachną jak moje Może to znów paranoja, a może Cię kocham za dwoje Dlatego palę za ”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Latarnie - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Latarnie - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.