Jacek Kaczmarski: Niech

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 3

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Niech

Krwią niech szafuje - kto krew ma na zbyciu,Krzyk niech podnosi - kto zapomniał mowy.Zniszczeń niech żąda - kto w sobie ma nicość,Głową w mur bije - komu nie żal głowy.Forsą niech szasta - kto się w forsie tarza,Obietnicami - kto słowo ma za nic.Klątwy niech ciska - kto nie czci ołtarza,Bluźni, kto żadnych nie uznaje granic.A ty siej. A nuż coś wyrośnie.A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.A ty czcij - co żyje radośnie,A ty szanuj to, co umiera...Niech wstydu się lęka - kto próżnią nadęty,Niech strachu się wstydzi - kto mężny głupotąNiech pytań nie stawia - kto czuje się świętym,Wyroki niech miota - kto schlebia miernotom.Łzami niech kłamie - kto się współczuć wstydziŚmiechem niech szydzi - kto nie zaznał skruchyW orszak niech wierzy - kto nie wie gdzie idzieOrkiestr niech słucha - kto na głos jest głuchyA ty siej. A nuz coś wyrośnie...Niech nienawidzi - kto nie umie sławić,Niech łże - kto w pychu uwierzył bezkarność,Świat niech opluwa - kogo gorycz trawi,Życie niech trwoni - kto je ma za marność.Niech się nie zdziwi - kto zbawców wciąż słuchaŻe będzie rabem kolejnych cezarów,Którzy okręcą kikut jego duchaW po stokroć sprane bandaże sztandarów.A ty siej. A nuż coś wyrośnie.A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.A ty czcij - co żyje radośnie,A ty szanuj to, co umiera.I pamiętaj - bo dana Ci pamięć:Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Niech

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Niech

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Niech

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Równy start (feat. ZBUKU, Jano Polska Wersja) Chris Carson x DJ Soina
  „Nie miały perspektyw i wzorców zwykłe chłopaki z podwórek gdzie najebany sąsiad chciał udusić babę sznurem ja kryłem pod kapturem naturę i swój talent że się uda wyrwać jeszcze wtedy nie wiedziałe”
 • 1-2 X Natalia Szroeder
  „A może się przetnę na pół I dam ci jedna połowę Druga zostanie jak jest Po jednej połowie na głowie Może się stanę powietrzem I będziesz mnie mógł wdychać mnie wszędzie I się stanę strumieniem”
 • chciałem ci powiedzieć E V
  „Bo dzisiaj chciałem ci powiedzieć Ze w sumie to nie wiem czy to ma sens Twoje oczy wyznaczały cel Dzisiaj krążę po mieście Nie wiem czego chcę Dam ci kwiaty jak zawsze Później łzy na posadzkę ”
 • Scyzoryk Janosika Intruz
  „Fauna i flora, Janosik z Opola Cyk cyk cyk, Scyzoryk Cyk cyk cyk, Scyzoryk Pracuje umysłem, sercem i rękoma I kitram towar kiedy jestem w trasie Szczęścia mi nigdy nie dała podkowa Jestem z Op”
 • Za mordę złapani Ivan Komarenko
  „Normalność się kuli cichutko jak myszka Tak skromnie się tuli w pąsowych policzkach A chamstwo w dostatku panoszy się wszędzie Po smacznym obiadku, w królewskim obłędzie! Milczenie jest owiec, a”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • niech kaczmarski
 • A ty siej a nuż coś wyrośnie
 • kaczmarski niech tekst
 • a ty siej tekst
 • jacek kaczmarski niech

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Niech - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Niech - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.