Jacek Kaczmarski: Niech

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Niech

Krwią niech szafuje - kto krew ma na zbyciu,Krzyk niech podnosi - kto zapomniał mowy.Zniszczeń niech żąda - kto w sobie ma nicość,Głową w mur bije - komu nie żal głowy.Forsą niech szasta - kto się w forsie tarza,Obietnicami - kto słowo ma za nic.Klątwy niech ciska - kto nie czci ołtarza,Bluźni, kto żadnych nie uznaje granic.A ty siej. A nuż coś wyrośnie.A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.A ty czcij - co żyje radośnie,A ty szanuj to, co umiera...Niech wstydu się lęka - kto próżnią nadęty,Niech strachu się wstydzi - kto mężny głupotąNiech pytań nie stawia - kto czuje się świętym,Wyroki niech miota - kto schlebia miernotom.Łzami niech kłamie - kto się współczuć wstydziŚmiechem niech szydzi - kto nie zaznał skruchyW orszak niech wierzy - kto nie wie gdzie idzieOrkiestr niech słucha - kto na głos jest głuchyA ty siej. A nuz coś wyrośnie...Niech nienawidzi - kto nie umie sławić,Niech łże - kto w pychu uwierzył bezkarność,Świat niech opluwa - kogo gorycz trawi,Życie niech trwoni - kto je ma za marność.Niech się nie zdziwi - kto zbawców wciąż słuchaŻe będzie rabem kolejnych cezarów,Którzy okręcą kikut jego duchaW po stokroć sprane bandaże sztandarów.A ty siej. A nuż coś wyrośnie.A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.A ty czcij - co żyje radośnie,A ty szanuj to, co umiera.I pamiętaj - bo dana Ci pamięć:Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Niech

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Niech

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Niech

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Nim zajdzie słońce (feat. Doda) Smolasty
  „Nic nie będzie takie samo kiedy zabraknie nas Choć strzelamy sobie w serca, potem idziemy w bal A jeśli mi nie wierzysz, po prostu uderz mnie w twarz Ała Przy mnie nigdy po polikach nie popłyną ”
 • Skrzydełka Dekorator
  „Na brzegu Opodal krzaczka Mieszkała pipka dziwaczka Umiała Nie tylko gęgać Goniła Robiąc skrzydełka Poznała Dekoratora Trafiła strzała amora Tak zakochali się w sobie Że ona za niego zadzi”
 • Dobrze wiem LEXY CHAPLIN
  „Mów, dobrze wiem Już od dawna co chcesz mi powiedzieć Słów szkoda mi Choć ta samotność przyciąga do ciebie Tylko nocy cień Uspokaja mnie Wracam znów do siebie Przez Powiśle i Pragę Byłeś dla”
 • Stan (feat. Jonatan) Gibbs
  „Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na, na, na Choćbym żył jeszcze tysiąc lat Chcę już tylko żyć jak dziś, trzymać ciągle rytm (ej) Choćby dym pokrył cały ”
 • Kinderki Mortal
  „Nie tracę czasu na gierki, bo ty wciskasz mi play. Słodka jest jak kinderki i każdy chciałby ją mieć. Znowu gubię czas, choć cenny jest, wokół pędzi świat, a mój dziś obok mnie. A ja olewam wszystko ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • niech kaczmarski
 • A ty siej a nuż coś wyrośnie
 • kaczmarski niech tekst
 • a ty siej tekst
 • jacek kaczmarski niech

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Niech - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Niech - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.