Jacek Kaczmarski: Pan Wo

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Pan Wo

Do nieba leci Mały RycerzWybuchem rozerwany w strzępy,W Rzeczypospolitej graniceTureckie kładą się zastępy.Pęka imperium pełne swobód,Rozerwą je sąsiedzi rychło -Jak Basi rzekł, tak powie BoguPan Michał swoje credo: Nic to!Trzęsie się z płaczu pan ZagłobaNad symboliczną Polski trumnąI krwi nie woła - sam nad grobem,Bo umrzeć łatwo; żyć jest trudno.Więc szloch w rycerskie ciśnie piersiKaja bohater się i nicpońWobec tak niepojętej śmieciO której Michał rzekł, że - Nic to!Lecz "nic to" - śmierć, czy "nic to" - życie?Potyczki, zwady i miłostki?Do nieba leci Mały Rycerz,Do nieba jest najbliżej - z Polski.Swoje odsłuchał i odsłużyłWiatraczkiem, sztychem, fintą płytkąI oto dzieło jego - w gruzy...Więc chyba rację miał, że - Nic to!Nie znał mądrości swej żołnierzykZajęty Baśką i szabelką:Nie wątpić, w sen ofiary wierzyćJest rzeczą łatwą - bywa wielką.Lecz potem wbrew serc pokrzepieniuŁzę cenić tylko na policzkuI na niebieskim, na sklepieniuWypisać krwią dewizę - Nic to!
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Pan Wo

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Pan Wo

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Pan Wo

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Nim zajdzie słońce (feat. Doda) Smolasty
  „Nic nie będzie takie samo kiedy zabraknie nas Choć strzelamy sobie w serca, potem idziemy w bal A jeśli mi nie wierzysz, po prostu uderz mnie w twarz Ała Przy mnie nigdy po polikach nie popłyną ”
 • Skrzydełka Dekorator
  „Na brzegu Opodal krzaczka Mieszkała pipka dziwaczka Umiała Nie tylko gęgać Goniła Robiąc skrzydełka Poznała Dekoratora Trafiła strzała amora Tak zakochali się w sobie Że ona za niego zadzi”
 • Dobrze wiem LEXY CHAPLIN
  „Mów, dobrze wiem Już od dawna co chcesz mi powiedzieć Słów szkoda mi Choć ta samotność przyciąga do ciebie Tylko nocy cień Uspokaja mnie Wracam znów do siebie Przez Powiśle i Pragę Byłeś dla”
 • Stan (feat. Jonatan) Gibbs
  „Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na, na, na Choćbym żył jeszcze tysiąc lat Chcę już tylko żyć jak dziś, trzymać ciągle rytm (ej) Choćby dym pokrył cały ”
 • Kinderki Mortal
  „Nie tracę czasu na gierki, bo ty wciskasz mi play. Słodka jest jak kinderki i każdy chciałby ją mieć. Znowu gubię czas, choć cenny jest, wokół pędzi świat, a mój dziś obok mnie. A ja olewam wszystko ”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Pan Wo - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Pan Wo - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.