Jacek Kaczmarski: Pierestrojka w KGB

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Pierestrojka w KGB

W bezokiennych korytarzachŚniedź na nieruchomych klamkach;W ciszy, co jak krzyk przeraża Śpi Matka-Łubianka.Utraciła wszystkie dzieci -Więźniów, katów, dygnitarzy,Tylko gdzieś w kotłowni świeciOgień w prostej twarzy.Pochylony nad płomieniem,Kaszląc, bo się komin zatkał,Lejtnant Wania ze skupieniem Pali tajne akta. Z dymem idą protokoły,Win dowody i wyroki,Nazwy: Magadanów, Kołym -Cały kraj szeroki.W niebyt nieba przesłuchaniaUlatują w jasnym żarzeI uważać musi WaniaŻeby się nie sparzyć.Iskier beztroska feeriaDziarsko losy ludzkie pali;Ach, gdybyż to widział Beria!Gdybyż widział Stalin!Tyle pracy w dym i popiół,Tyle krwi i atramentu!Dobrze, Wania, żeś se popiłŻeby nie czuć wstrętu.Dłonie w sadzy drą z mozołemSkoroszyty i bruliony.Dobrze, Wania, że łyknąłeś,Bobyś był wzruszony.Jak kazali, to kazali,Ogień w oczach Wani błyska -Kiedy się historię spali -Karta będzie czysta.Czy to żal za gardło chwytaOddanego swemu dziełu?Czy z Urzędu zrobią szpital,Czy może muzeum?Będą tu przyjmować gości,Lub pacjentów w czystych łóżkach.I zapomni o przeszłościŁubianka-Matuszka.W ciemnym niebie gwiazdy świecą,Mrok Matuszki duszę wymiótł.Wani łzy po twarzy lecą...Ale to - od dymu.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Pierestrojka w KGB

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Pierestrojka w KGB

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Pierestrojka w KGB

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Mama Doda
  „I don’t wanna be the one who brakes you I don’t wanna let you down If my love is not unconditional why Should you be here at all now Rule number one is you need to feel wanted Unhappy people ”
 • Explosion Ech poleczko (DNSQ Remix) - feat. Guzowianki Kalwi & Remi
  „Kalwi & Remi feat. Guzowianki prezentują piosenkę "Explosion Ech poleczko" (DNSQ Remix). Słonko w stawie spać się kładzie lecz muzyka dalej gra nie usiedzi nikt na ławie i Zosieńka nad staw gna ”
 • Why Kiki? Iam Tongi
  „Blue water dancing, ocean spray in the air Trade winds waving your jet black hair Island girl, kinda east side crazy You never call me yours but you call me baby Dinosaurs Spine at Hang Dong, Ta X”
 • Neodym (feat. Błażej Król) Nosowska
  „Może być mocniej i głośniej Bardziej i bliżej Bliżej Nie przywołałaś mnie gestem Chodź To było coś bardziej jak to Co wzywa ćmy Ciało pamięta więcej Znowu myślę o… Tak zmęczony, że pewnie ni”
 • Świenty Paweł Latające Biustonosze
  „Czy to tygrys, czy to lew Właśnie zmieszał z Jarkiem krew Nie do wiary że punkowiec To prezesa dziś dachowiec Tyle było opowieści O tych JOW-ach co tak miały Odbudować demokrację A to zwykłe ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • pierestrojka piosenka
 • pierestrojka w kgb chwyty
 • kaczmarski pierestrojka w kgb

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Pierestrojka w KGB - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Pierestrojka w KGB - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.