Jacek Kaczmarski - Portret zbiorowy w zabytkowym wn tekst piosenki - Teksciory.pl

Jacek Kaczmarski: Portret zbiorowy w zabytkowym wn

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 2

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Portret zbiorowy w zabytkowym wn

Przy dębowym stole siadłszy bokiemWedle rangi, zasług i uznania DesSpoglądamy w przyszłość czystym okiemKogoś, kto nic nie ma do dodania.Wszak to myśmy zwyciężyli wreszcieChoć w przegranych starciach życie zbiegło.Oto mamy dla was niepodległość! Nie czekajcie na nic więcej - bierzcie!Język nasz surowy, humor prosty,Głosy nam hartował ostrzał wraży.Żadnej nie lękamy się riposty,Z plebejskością bardzo nam do twarzy.W zabytkowym wnętrzu, wśród sztandarów,Atrybutów odzyskanych - godni,Pozujemy - szczerzy i swobodniKondotierzy przemienieni w Parów.Lata wspólnej walki dobrze służąTym co w tryumfie przyszło zginąć marnie:Każdy z nas o każdym wie zbyt dużo,Byśmy mogli skłócić się bezkarnie.Koniec pozowania! Stół nakryty!Dość już głodu zaznał bitny naród!Kto nam tu zarzuca brak umiaru?!Macie niepodległość! My - profity!Zadrżą okna od żołnierskiej pieśni;Po żołnierskiej zadrżą od kościelnej!Pana Boga my na piersiach nieśli,Żeby z waszych oczu zetrzeć bielmo!Patrzcie! Krew uderza nam do głowyOd sztandarów całowania wrząca!Patrzcie, jak się tu popiersia strąca!Cokół ma być przecież narodowy!Księgi się po kątach w stosy piętrzą,Ścieka ślinny płyn po białej ścianie,Gdzie za chwilę tylko pozostanieNasz zbiorowy portret - w pustym wnętrzu.
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Portret zbiorowy w zabytkowym wn

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Portret zbiorowy w zabytkowym wn

 

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Portret zbiorowy w zabytkowym wn

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Helenka 21 Long & Junior
  „Helenka, me ciało przy tobie wymięka Twoja śliczna sukienka w słońcu lśni Podnosisz mi cieśninie Mam tylko jedno marzenie: Chce na party z tobą iść! ”
 • LUNAR Arab
  „zawieszony w gwiazdach i samplach dopóki ktoś mnie nie wybudzi księżyc nuci mi życia soundtrack dzisiaj unikam ludzi coraz rzadziej walczę gdy przede mną wiatrak bardziej z boku patrz gdzie j”
 • Tik Tok (feat. Gedz) CatchUp
  „Tik Tok Czemu życie aktualnie tak mi przypomina Tik Tok? Niby miało być zabawnie ale Wiadomo jak wyszło Ile razy już to samo słyszałem Ale niemal wszystko Co zostało powiedziane to puste klepani”
 • kumpel olszakumpel
  „Jeśli czujesz to co mówię Jesteś mordo moim kumple Mogę z tobą pogadać Jeśli dzisiaj czujesz się gorzej Bo wiem ile znaczy pomoc Jeżeli masz trochę trudniej Żadnej głupiej kur* nie daj wejść so”
 • Parkour Dedis, Epis DYM KNF, Intruz, Vin Vinci, Kafar Dix37, Dawid Obserwator, Śliwa, Rufuz
  „Nie ma stania w miejscu Najwyższe obroty Koto łapią loty Patrzą mi prosto w oczy Cel się tu jednoczy Wspólny wróg to cel znów tempo ulicy podkręci nam cash jeb, jeb drzwi lecą z futryny jeb”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • kaczmarski niepodległość
 • język nasz surowy humor prosty

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Portret zbiorowy w zabytkowym wn - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Portret zbiorowy w zabytkowym wn - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.