Jacek Kaczmarski: Rozmowa

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Rozmowa

Pan śpiewak, świat widzi ponuro:Wciąż tylko o stosach i grobach;Pan wiesza, poddaje torturom,Głos pana to wieczna żałoba,Że trwają - pan za złe ma murom,A mnie się to życie podoba!- Proszę pani, ja życie lubięW jego prawdzie i w jego złudzie;Ale człowiek dąży ku zgubie,Wiedzieć o tym nie chcą ludzie.- Właśnie, ludzie. Niech pan pomyśliStarczy im prawdziwych przepaści,A najgorsze - jeszcze się przyśni;W cierpieniu - wszyscy są właśni.Pan mówi, że życie to czyściec,A oni pragnęliby baśni.- Proszę pani, przecież to robię.Opowiadam baśnie, choć smutne -Kim by był niepojęty człowiekBez braci Grimm prawdy okrutnej?- Właśnie, prawda. O co pan pyta?Obcy panu brak wątpliwości.To pan śpiewa, co pan przeczytał:Po prostu świat w książkę uprościł.Pan gra, kiedy wszechświat zgrzyta.Pan przeczy człowieczej miłości!- Proszę pani, cierpieć się staram.Starczy spytać żony i dzieci.Kocham. Miłość - księga stara,Którą warto Bogu polecić.- Właśnie, Bóg. Pan Boga nie lubi,Ale mówi, że wciąż Go szuka.W pańskich trwogach można się zgubić.Pan publicznie z losem się czubi:Jaka z tego dla nas nauka?- Proszę pani, proszę nie czekaćNa nauki, tezy i wnioski -Jestem egzemplarz człowieka,A to znaczy - diabli, czyśćcowy i boski.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Rozmowa

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Rozmowa

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Rozmowa

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Nim zajdzie słońce (feat. Doda) Smolasty
  „Nic nie będzie takie samo kiedy zabraknie nas Choć strzelamy sobie w serca, potem idziemy w bal A jeśli mi nie wierzysz, po prostu uderz mnie w twarz Ała Przy mnie nigdy po polikach nie popłyną ”
 • Skrzydełka Dekorator
  „Na brzegu Opodal krzaczka Mieszkała pipka dziwaczka Umiała Nie tylko gęgać Goniła Robiąc skrzydełka Poznała Dekoratora Trafiła strzała amora Tak zakochali się w sobie Że ona za niego zadzi”
 • Dobrze wiem LEXY CHAPLIN
  „Mów, dobrze wiem Już od dawna co chcesz mi powiedzieć Słów szkoda mi Choć ta samotność przyciąga do ciebie Tylko nocy cień Uspokaja mnie Wracam znów do siebie Przez Powiśle i Pragę Byłeś dla”
 • Stan (feat. Jonatan) Gibbs
  „Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na, na, na Choćbym żył jeszcze tysiąc lat Chcę już tylko żyć jak dziś, trzymać ciągle rytm (ej) Choćby dym pokrył cały ”
 • Kinderki Mortal
  „Nie tracę czasu na gierki, bo ty wciskasz mi play. Słodka jest jak kinderki i każdy chciałby ją mieć. Znowu gubię czas, choć cenny jest, wokół pędzi świat, a mój dziś obok mnie. A ja olewam wszystko ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • kaczmarski rozmowa
 • jacek kaczmarski rozmowa
 • rozmowa kaczmarski
 • rozmowa piosenka
 • rozmowa kaczmarski teksty

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Rozmowa - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Rozmowa - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.